Adil Öksüz’ün sır saati

Olaylar
Yaklaşık 1 yıldır yakalanamayan Adil Öksüz’den geriye Hava Kuvvetleri amblemi taşıyan Quantum marka bir saat ve kemeri kaldı. Halbuki mahkeme tarafından serbest bırakıldığında dolar ve Türk Lirası dol...
EMOJİLE

Yaklaşık 1 yıldır yakalanamayan Adil Öksüz’den geriye Hava Kuvvetleri amblemi taşıyan Quantum marka bir saat ve kemeri kaldı. Halbuki mahkeme tarafından serbest bırakıldığında dolar ve Türk Lirası dolu valizi, jandarma karakolunun tuvaletine sakladığı GPRS cihazı, 2 cep telefonu ve 3 flash diski kendisine teslim edilmişti. Saat ve kemerini ise unutmuştu.

Adil Öksüz’ün, unuttuğu saatini alabilmek için Esenboğa Havalimanı’ndan jandarmayı bile aradığı ortaya çıkmıştı.

‘ADAMLARINA DAĞITTILAR’

Quantum markasının eski sahibi ise Time Art firması. Firmanın yöneticileri Jak Acıman, Avram Altaras,Taner Gülmez ise 2007 ve 2011’de Hava Kuvvetleri Komutanlığı’yla amblemli bu saatlerin üretilmesi konusunda protokole imza atan kişiler olarak görünüyor. Hürriyet’te yer alan habere göre Hava Kuvvetleri amblemli saatler bu dönem içinde hem piyasada satışa sunulmuş hem de Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki bir kısım personele hediye olarak dağıtılmış.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde halen aktif görev yapan kimi subaylar ise şunu söylüyor: “Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın 100’üncü yılı anısına böyle saatler çıktığından haberdardık. O dönem o saatler bile hediye olarak dağıtılırken ayrım yapıldı. Saatleri dağıttıklarının büyük çoğunluğu FETÖ’cü subaylardı. Şimdi geriye dönüp baktığımızda bunu daha iyi anlıyoruz. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın 100’üncü yılında yani 2011’de Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki özel ve genel sekreterlere bakarsanız hepsinin FETÖ’den içerde olduğunu da görürsünüz.”

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi