Adalet Bakanı Gül: Siz, sizin gibi düşünmeyene baskıda bulunamazsınız

Olaylar
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Memur-Sen’in Ankara’daki düzenlenen 6. Olağan Genel Kuruluna konuştu. Gül, “Belediye başkanı değişen yerlerde özellikle sendikal faaliyetleri engel...
EMOJİLE

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Memur-Sen’in Ankara’daki düzenlenen 6. Olağan Genel Kuruluna konuştu. Gül, “Belediye başkanı değişen yerlerde özellikle sendikal faaliyetleri engellemek, sendikal özgürlüğü baltalamak isteyenlerin karşısında, Anayasa ve kanunlara, uluslararası sözleşmelere aykırı hiçbir tutumu ve tavrı hukuk korumayacaktır. Siz, sizin gibi düşünmeyen bir kimseye asla baskıda, dayatmada bulunamazsınız. 31 Mart’a kadar sürdüğünüz makyajlar 1 Nisan’da dökülmesin.” dedi. 

‘SİZ, SİZİN GİBİ DÜŞÜNMEYE BASKI VE DAYATMADA BULUNAMAZSINIZ’

Yerel seçimlerin ardından Türkiye’nin kalan sorunlarını çözmek için çalışacaklarını söyleyen Gül, “Yakın zamanda güven veren adalet perspektifi ile yargı reformunu tüm kamuoyu ile paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Gül, belediye başkanlığı konusunda milletin tercihine saygı duyduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Ancak belediye başkanı değişen yerlerde özellikle sendikal faaliyetleri engellemek, sendikal özgürlüğü baltalamak isteyenlerin karşısında, Anayasa ve kanunlara, uluslararası sözleşmelere aykırı hiçbir tutumu ve tavrı hukuk korumayacaktır. Türkiye bir hukuk devletidir, hukuksuzluğa karşı asla ve asla müsaade etmeyecek, müsamaha göstermeyecektir. Üye olmak da üye olmamak da Anayasa ve uluslararası sözleşmeler altında güvencededir. Siz, sizin gibi düşünmeyen bir kimseye asla baskıda, dayatmada bulunamazsınız. 31 Mart’a kadar sürdüğünüz makyajlar 1 Nisan’da dökülmesin.”

 

MEMUR-SEN: 3 BİNE YAKIN ÜYEMİZİ TEHDİT VE BASKIYLA İSTİFA ETTİRDİLER

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergenin söz verildiği gibi tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti. 

Yalçın, bazı belediyelerin kendi sendika üyelerine istifa baskısı yaptığını söyledi. Yalçın, şu ana kadar 3 bine yakın üyelerinin tehdit ve baskıyla istifa ettirildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Ağızlarından ‘özgürlük’, ‘demokrasi’, ‘insan hakları’ cümlelerini düşürmeyenler, ‘herkese saygılıyız’ diyerek ekranlar karşısında şirinlik yapanlar, 31 Mart seçimlerinden sonra bazı belediyeleri aldıktan sonra üyelerimize şiddetin, baskının, yıldırmanın, mobbingin alasını yapıyorlar. Daha mazbataları bile verilmeden üyelerimize istifa baskısı yapıyorlar. Seçimlerden önce kurdukları cümleler demek ki, reklam cümleleriydi. Şimdiki halleri gerçek yüzleri. Tutanaklarını tutuyoruz. Kayıt altına alıyoruz. Bu konuda sessiz kalmayacağız. Memur-Sen’in bu konuda daha neler yapacağını bilmiyorlar. Bunlar hukuksuzluk yapıyor ve suç işliyorlar.”

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme