Acılı Ailelerin Anlattıkları, BDP Grubunu Ağlattı

Olaylar
Olayda ölen 13 yaşındaki Erkan Encü’nün annesi Felek Encü, "Biz artık barış istiyoruz. Bizim çocuklarımız gitti, başka çocuklar gitmesin. Bu kan daha fazla dökülmesin. Katiller nerede?"...
EMOJİLE

Olayda ölen 13 yaşındaki Erkan Encü’nün annesi Felek Encü, "Biz artık barış istiyoruz. Bizim çocuklarımız gitti, başka çocuklar gitmesin. Bu kan daha fazla dökülmesin. Katiller nerede?" diye konuştu. Ferhat Encü de, "Makamı ne olursa olsun, ucu kime dokunursa dokunsun, sorumluların adalet önüne çıkarılıp cezalandırılmalarını istiyoruz. Bu işin Meclis tarafından çözülebileceği inancı içindeyiz." derken, Narin Ant, "Yapılan bu katliamın sorumlularının bulunmasını istiyoruz. Para istemiyoruz." sözlerini sarf etti. Ailelerin konuşması sırasında bazı BDP’li vekillerin ağladığı görüldü.

BDP Genel Bakan Yardımcısı Gültan Kışanak da bir konuşma yaptı. "Uludere, hepimizin yüreğinde derin bir yara açtı. Üzerinden 104 gün geçti ancak hâlâ katiller ortada yok." diyen Kışanak şunları kaydetti: "Ölüm büyük bir acı, büyük bir yara ama katillerin ortaya çıkmaması en az onun kadar acı, büyük bir yara. Ölümler nedeniyle bir travma yaşadık. Toplumsal hafızamızda asla ve asla silinmeyecek bir iz bıraktı. Şimdi ikinci travmayı yaşıyoruz. Bu ülkenin savaş uçakları tarafından bombalanarak katledilen 34 canımızı kimin katlettiğinin bilinmemesi ikinci bir travmadır. Aslında bu ülkede savaş uçaklarına kimin emir vereceği açık ve net. Savaş uçaklarına kimin emir vereceği belli değilse, bir gün o savaş uçakları gelip bu Meclis’i de bombalayabilir."

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme