35 yıllık SSK’lının büyük mağduriyeti!

Olaylar
Mustafa Eriş yaklaşık 35 yıllık sigortalı. Emekli olması için yaklaşık 3 yıldır devlet dairelerini arşınladı. Sonunda emekli olmayı başardı. Ama bu kez daha büyük bir problemle karşılaştı.. Haketmesin...
EMOJİLE

Mustafa Eriş yaklaşık 35 yıllık sigortalı. Emekli olması için yaklaşık 3 yıldır devlet dairelerini arşınladı. Sonunda emekli olmayı başardı. Ama bu kez daha büyük bir problemle karşılaştı.. Haketmesine karşılık 3 yıllık biriken maaşını alamıyor. Eriş’in tek güvendiği isim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakan Faruk Çelik. 

Mustafa Eriş www.haberdemeti.com’a karşılaştığı zorlukları belgeleri ile şöyle dile getirdi.

"SSK’ya ilk başvuruda bulunduğum tarih 20.06.1976.. 1989 tarihinde de Bağ-Kur’lu oldum…  10721895 sigorta sicil 0522744942 Bağ-Kur nolu mükellefim.  2004’te Bağ-Kur’dan çıktım. 14.8. 2004 tarihinde yeniden SSK’lı oldum. SSK’dan son terk tarihim 07.04.2008. 2008 yılının 18 Ağustosu’nda emeklilik için başvuruda bulundum. Bağ-Kur’da emeklilik işlemlerim için bazı hatalar olmuştu. Bankadan yatırdığımız bazı primler bir başka hesaba yatırılmış. Bunun düzeltilmesi için çok kereler başvuruda bulundum.

Neticede bu hatalar düzeltildi. Askerlik borçlanma parasını yıllarca önce yatırmama rağmen kabul etmediler ve ödeme de yapmadılar. Bir önceki yapılandırma çalışmalarında bu problemler zamanında giderilmediğinden dolayı yapılandırmadan yararlanamadım.  Sonuçta son yapılandırmadan yararlanarak 06.05.2011 tarihi itibari ile emekli oldum. Ancak emekli

 başvurumu 3 yıl önce yapmama rağmen emekliliğimi 06.05.2011 tarihinden başlattılar. Bu çok büyük bir haksızlık. Benim 3 yıllık biriken toplu maaşım var, SGK’nın öncelikle bu hatayı düzeltmesini bekliyorum. Bu hatanın düzeltilmesi için de emekli maaşıma hiç dokunmadım, almadım.

4 yıldır raporlu, KOAH hastası olmama rağmen sağlık imkanlarından da yararlanamıyorum. Sayın Bakanımızın bu sorunuma acilen bir çözüm getirmesini hassaten bekliyorum. Ben son 5-6 yıldır emeklilik için çok büyük çabalar sarf ettim. Sağlığımı kaybettim. Ama sonunda devlet beni emekli etmesine rağmen şu anda ne emekli maaşı alabiliyorum ne de sağlıktan istifade edebiliyorum. Bugüne kadar çalmadığım kapı, gitmediğim makam kalmadı.

Ama her seferinde yetkililer sorunu çözmek yerine dosyaları kapatmayı ve yazışmaları uzatmayı tercih ettiler. Bu açıdan da çok büyük mağduriyetler yaşadım. Bu durumun düzeltilmesi beni ve ailemi ziyadesi ile memnun ve mutlu edecektir. "

HABERDEMETİ.COM/ÖZEL

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme