17-25 Aralık’ın montaj üssü ABD

Olaylar
Paralel yapının 17-25 Aralık darbe girişiminde kullandığı illegal ve montaj tapelerin New Jersey’de bulunan Everest Production şirketinde hazırlandığı ortaya çıktı. Paralel yapının ortaokuldan i...
EMOJİLE

Paralel yapının 17-25 Aralık darbe girişiminde kullandığı illegal ve montaj tapelerin New Jersey’de bulunan Everest Production şirketinde hazırlandığı ortaya çıktı. Paralel yapının ortaokuldan itibaren beynini yıkayarak dünyanın önemli üniversitelerinde ses ve görüntü mühendisliği alanında yetiştirdiği paralel elemanlar, çetenin Emniyet yapılanmasının Türkiye’de yaptığı illegal dinlemelerden elde ettiği malzemeleri ileri teknoloji ürünü montaj programlarıyla servise hazır hale getirdi.

SERVİS TÜRKİYE’DEN, MONTAJ EVEREST’TEN

Türkiye’de kamu kurumlarında kurdukları paralel ağlarla Cumhurbaşkanı da dahil olmak üzere binlerce devlet görevlisini, kişi ve kurumu yasadışı yöntemlerle dinleyen paralel çete, elde ettiği tüm verileri ABD’nin New Jersey eyaletindeki Everest Production firmasına aktardı. İnternet üzerinden gönderilen ses ve görüntü dosyalarının aktarımında, kaynak izinin sürülememesi için kriptolu VPN programları kullanıldı. İleri teknolojilerin kullanıldığı montaj üssünde, her türlü sesi değiştirmeye, örnek bir ses dalgası üzerinden yeni ses dalgaları üretmeye yarayan programlar kullanılıyor.

ERDOĞAN’A AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN TAPELER BURADA HAZIRLANDI

Sabah’ın haberine göre 17-25 Aralık darbe sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğu ileri sürülen tapeler de casusluk üssü olarak kullanılan Everest Production firmasında yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın o dönemdeki telefon konuşmalarından alınan örnek ses dalgalarıyla üretilen montaj tapeler, paralel medya tarafından CHP yöneticilerine ve bazı medya kanallarına servis edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclis Grup Toplantısı’nda yayınladığı montaj ses dosyalarının paralel yapı tarafından CHP’li Umut Oran aracılığıyla gönderildiği öne sürüldü.

‘GÜLENİST’ MONTAJ KADROSU İŞBAŞINDA

Fetullah Gülen’in kurdurduğu teknik ekibin yöneticiliğini de yapan Mehmet Demircan’ın başında bulunduğu Everest Production firmasında, Gülen’in Pensilvanya’daki günlük hizmetlerine bakan Salih Dinçer’in ses mühendisi oğlu Erol Y. Dinçer, ses mühendisi Fatih Bayram, Gülen’in diyalog kuruluşu Open Forum (Açık Forum) tasarımcılarından Ayhan Cebe, Gülen’in yakınındaki isimlerden Mustafa Tabanlı ve aynı zamanda Samanyolu Amerika Genel Yayın Yönetmenliği görevi de yürüten Adem Kalaç görev yapıyor. Gülenistlerin ABD’deki en önemli şirketlerinden biri olan Everest Production şirketi, Samanyolu TV, Mehtap TV, Ebru TV, samanyoluhaber.com, Irmak TV gibi birçok paralel medya şirketlerinin de teaser ve fragmanlarını hazırlamış. (Akit)