16 Temmuz Gençliği “Sınırlar Kalksın” Dedi!

Olaylar
Suriyede yaşanan zulme sessiz kalmayacağını söyleyen 16 Temmuz Gençlik Hareketi, bugün Kilis’in Suriye sınırında protesto gösterisi düzenledi. Yalklaşık 3000 kişilik grup, Kilis Öncüpınar sınırı...
EMOJİLE

Suriyede yaşanan zulme sessiz kalmayacağını söyleyen 16 Temmuz Gençlik Hareketi, bugün Kilis’in Suriye sınırında protesto gösterisi düzenledi.

Yalklaşık 3000 kişilik grup, Kilis Öncüpınar sınırında Besar Esed rejimine lanet yağdırdı. Protesto gösterisinina ardından Adem Özköse ve Hakan Albayrak bir konuşma yaptı. Özköse ve Albayrak, yaşanan insanlık dramına dikkat çekti ve yeniden ümmet bilincinin kazandırılması gerektiğini söyledi.

Albayrak, bölgedeki devrimlerin birer imkan olduğunun altını çizerken, çizilmiş sınırların yapaylığına da dikkat çekti.

Zulme rıza göstermek yerine ses çıkartan 16 Temmuz Gençlik Hareketi, "Sınırlar Kalksın!", "Suriye Halkı Yalnız Değildir!" ve "Halklar Kardeştir" şeklinde sloganlar attı. 

Gösterilere Türkiye’nin dört bir yanındandan yoğun bir katılım vardı. Göstericiler, Samsun, Ankara, Adana gibi illerden çok sayıda otobüs ve özel araçla, Suriyeli mültecilere destek olmak ve Suriye’deki devrimi desteklemek amacıyla kilometrelerce yol kat etti.

16 TEMMUZ GENÇLİK HAREKETİNİN PROTESTO GÖSTERİSİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Her türlü engele ve provokasyona rağmen 16 Temmuz Gençlik Hareketi, Suriyeli kardeşlerinin yanında olduğunu ispatamış oldu.

Öte yandan 16 Temmuz Hareketine mensup yaklaşık 20 genç, Hatay’ın Reyhanlı ilçesine geçerek, Suriyeli mültecilere hediyeler dağıtacaklar. Hareketin diğer mensuplarıysa, yaklaşık 2 saat önce diğer üyeleri ise Kilis sınırından çıkarak, memleketlerine doğru yol aldılar…

Tuba OLĞAÇ – on5yirmi5.com