15 Milyon Avro Başlık Parası

Olaylar
Antalya’nın Kundu Mevkii’nde bulunan Mardan Palace Oteli’nde 5 gündür süren ve 2 milyon avro harcanan Hint düğünü, otelin plajında gerçekleştirilen organizasyon ile son buldu. Düğün ...
EMOJİLE

Antalya’nın Kundu Mevkii’nde bulunan Mardan Palace Oteli’nde 5 gündür süren ve 2 milyon avro harcanan Hint düğünü, otelin plajında gerçekleştirilen organizasyon ile son buldu.

Düğün öncesi gerçekleştirilen evlilik seremonisinde kız tarafı erkek tarafına 15 milyon avro başlık parasını ödedi.
 

Hindistan’ın önde gelen demir çelik üreticilerinden Bansal ailesinin kızı olan 25 yaşındaki Payal Bansal ile ülkenin tekstil sektörü devlerinden Kanodia ailesinin 26 yaşındaki oğulları Deepak Kanodia’nın düğünleri plajda yapıldı.

Kuş bakışı bakıldığında ’Akrep’ şeklindeki iskele ve ’Kleopatra’nın denize girdiği sahilden özel olarak getirilen ’Beyaz kum plajında’ gerçekleştirilen düğüne Hindistan’dan gelen 450 davetli katıldı. Hindistan’a özgü dini elbiseleri ile dikkat çeken davetliler, gelin ile damadı ayakta karşıladı.

Damat Deepak Kanodia’nın Hint geleneklerine göre at üzerine binmesiyle başlayan düğün seromonisi 2,5 saat sürdü.

Düğün töreninin yapılacağı iskeleye 250 metre uzaklıktaki giriş yolundan yürümeye başlayan Kanodia ve akrabaları yolu tam 2,5 saatte kat etti.

DİNİ TÖREN YAPILDI

Hint geleneklerine göre, amaçlarının damadı geline en uzun sürede ulaştırmak olduğunu belirten gelin ile damadın yakınları, "Damat, gelinin yanına ne kadar uzun sürede giderse evlilikleri de o kadar uzun ve sonsuza kadar sürer" diyerek seremoniyi özetlediler.

Damadın tören alanına ulaşması ile başlayan dini tören sırasında Kanodia’nı başından aşağı sular serpildi, kokulu tütsüler eşliğinde kutsandı. Gelin Payal Bansal’ın damadın yanına gelmesiyle tören devam etti. Gelin Payal’ın damat Kanodia’nın boynuna çiçeklerle bezenmiş kolye takması ile dini seremoni tamamlandı.

15 MİLYON AVRO BAŞLIK PARASI

Hindistan geleneklerine göre başlık parasını ödeyen kız tarafı damatın ailesine düğün öncesi 15 milyon avro değerinde çek verdi. Gelinin babası tarafından verilen çek ile başlık parasını teslim alan Kanodia ailesi, son geleneğide yerine getirmiş oldu.

Başlık parasıyla birlikte 17 milyon avronun harcandığı düğün gecesi için 130 Türk aşçı ile Hindistan’dan gelen 30 aşçı ortaklaşa mönü çıkardı. Gecede 800 yardımcı personel görev yaptı. Et ürünlerinin bulunmadığı yemek listesinde sebzelerden oluşan yemekler yer aldı.

GELİN TAHT İLE DAMAT AT İLE GELDİ

Otelin içindeki özel odasının önünden buggy ile alınıp tören alınının yakın bir yerine getirilen gelin Payal Bansal, görüntüsü ile Mısır kraliçesi ’Kleopatra’yı andırdı.

Hint geleneklerine göre giyinen gelin Payal, taktığı pahalı mücevherleri ile göz doldurdu. Damat Deepak Kanodia ise düğün alanına at üzerinde geldi. Gelin Payal gibi Hint geleneklerine göre giyinen damat Kanodia, arkadaşları tarafından karşılandı.

Hindistan’a özgü müzik aletleri ile müzik ve dans gösterileri eşliğinde tören alanına gelen damadı arkadaşları bir dakika yalnız bırakmadı. Havayi fişeklerin gökyüzünü gündüze çevirdiği gece davetlilerin genç çifti tebrik etmesi ile devam etti.

2 MİLYON AVRO HARCANDI

Hindistan’ın önde gelen demir çelik üreticilerinden bir ailenin kızı olan 25 yaşındaki Payal Bansal ile ülkenin tekstil sektörü devlerinden bir ailenin oğlu 26 yaşındaki Deepak Kanodia, düğünleri için 1 milyon avro otele, 1 milyon avro da ulaşım, hediyeler, süsleme ve organizasyon için harcadı. 25 çiçek türünden 100 bin dal çiçek ile süslenen düğün alanı için özel peyzaj çalışanları Hindistan’dan getirildi.

Hindistan’a özgü baharat ve sebzelerle Hintli 40 aşçının hazırladığı yemekleri yiyen 450 davetli, 250 odada kaldı. Tören süresince İngiltere’den gelen prodüksiyon şirketi üyeleri, son teknoloji cihazlarla düğün organizasyonunun her ayrıntısının görüntüsünü ve fotoğraflarını çekti.