11 Kişi Ambulans Helikoptere Zor Bindirdi

Olaylar
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yaklaşık bir ay önce tedavi için getirilen 250 kilogram ağırlığındaki obezite hastası Naciye Erdemir’in tedavisine Bolu’da devam edilecek. Er...
EMOJİLE

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yaklaşık bir ay önce tedavi için getirilen 250 kilogram ağırlığındaki obezite hastası Naciye Erdemir’in tedavisine Bolu’da devam edilecek.

Erdemir, bu kez ambulans helikopterle Bolu’ya sevk edildi. Ancak Erdemir’in helikoptere bindirilmesi o kadar da kolay olmadı.

Erdemir helikoptere 11 kişinin yardımı ile bindirilebildi.

Kiloları yüzünden yürüyemez hale gelen Naciye Erdemir; bir ay önce iş makinası ile evinin balkonundan alınarak hastaneye götürülmüştü.

Naciye Erdemir ilk olarak Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Endokrinoloji Hastalıkları Uzmanı İbrahim Aslan, "Tedavileri ve tetkikleri sırasında hastanın tiroid fonksiyonlarının düşük olduğu, bazı hormonel bozukluklarının olduğunu tesbit ettik. tüm bunların hepsi toparlandı, genel durumu toparlandı. İdrar ve kilo hesapları ile yaklaşık 35-40 litre civarında eksildiğini gördük." dedi.

Erdemir’in Antalya’daki tedavisi sürerken Abant İzzet Baysal Üniversitesi de Sağlık Bakanlığı’na hastanın tedavisini üslenmek için başvuruda bulundu ve başvuru kabul edildi.

9 kişinin sedye ile taşıdığı Erdemir, 11 kişinin yardımıyla da helikoptere bindirildi.

Hızla kilo vermeye başlayan Erdemir’in tedavisi Bolu’da devam edecek.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme