Medya

Sokağa Çık Yarışmacı Ol!

İşten çıktınız ya da akşam üzeri bir yere yetişmeye çalışıyorsunuz… Caddenin size ayrılan bölümünden bir sonraki gün yapacaklarınızı düşünerek ilerlediğiniz sırada önünüzde biri beliriyor.       Bir elinde para, bir..

Sokağa Çık Yarışmacı Ol!

İşten çıktınız ya da akşam üzeri bir yere yetişmeye çalışıyorsunuz… Caddenin size ayrılan bölümünden bir sonraki gün yapacaklarınızı düşünerek ilerlediğiniz sırada önünüzde biri beliriyor.  
 
 
Bir elinde para, bir elinde mikrofon, aklınızın ucundan dahi geçmeyecek sorular soruyor… Arkasında kamera ve ışıklar… Tam bir; ‘bil soruyu, al parayı’ durumu. Bir başka sokakta bir başka yarışmacı karpuz suyunu sıkmaya çalışırken, bir başka sokağın sunucusu yarışmacıdan yapılması imkânsız isteklerde bulunuyor… Bir dönem, stüdyo ortamında çanta çanta para dağıtan yarışmaların yerini yeni dönemde, ‘sokak yarışmaları’ aldı. Kanal D’de ekrana gelen ‘Telefon Kulübesi’, TRT’de hafta içi her gün yayınlanan ‘Kim Bilecek’ ve Defne Joy Foster ile ‘Bi İş İçin Lazım’a dün bir yenisi daha eklendi: "Bir Zahmet". Star TV’de izleyiciyle buluşan Gökhan Yıkılkan’ın sunuculuğunu yaptığı program kamera şakası tarzında planlanmış. Gizli kameraların yerleştirildiği bir ortamda sokaktan geçen insanlardan sunucu başta makul, daha sonra yapılması imkânsız isteklerde bulunuyor. Katılımcı isteklere cevap verdikçe ödülü katlanıyor.

Sokakta geçen yarışmalardan en ilginci ‘Telefon Kulübesi’. Yarışmacıların ikna, beceri ve dayanıklılık gibi kişisel yeteneklerini kullandığı yarışmada önemli kurallardan birisi de, telefondaki sesin söylediklerinin harfiyen yerine getirilmesi. Bu arada telefonun kapanmaması için de her şeyi yapıyorlar. Ödül ise 1 saatte 25 bin TL

‘Sokakta yarışma’ türünün ilk örneklerinden olan Defne Joy Foster ile ‘Bi İş İçin Lazım’ daha önce Tv8’de ekrana geliyordu. Fosterin şu sıralar yeni bir kanal arayışında olduğu söylenen yarışmaya, sadece ekran başındaki izleyiciler değil, sokaktaki her vatandaş katılabiliyor. Kalabalık ortamlarda rastgele seçilen yarışmacılar, 1 saat içerisinde cep telefonuyla en çok 3 kişiyi arayarak o günkü yarışmada istenen şeyleri yerine getirmeye ve para ödülünü kazanmaya çalışıyor. Her gün onlarca insanın yarıştığı bu tür programların bir gün sizin karşınıza da çıkmayacağını kim garanti edebilir ki?!. Yine da hazırlıklı olmak lazım…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL