Sabah gazetesi yazarı Tulu Gümüştekin vefat etti

Sabah gazetesinin acı kaybı… Sabah ve Daily Sabah gazetelerinin yazarı Tulu Gümüştekin, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

Yaklaşık bir haftadır annesi ve Turkcell’in Genel Müdürü olan eşi Kaan Terzioğlu ile birlikte İtalya’nın Sardunya Adası’nda tatilde olduğu öğrenilen Tulu Gümüştekin, dün akşam saatlerinde otelinde aniden rahatsızlandı. Gümüştekin, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gümüştekin’in uzun süreden beri karaciğer rahatsızlığından dolayı tedavi gördüğü öğrenildiACILI EŞTEN DUYGUSAL PAYLAŞIM
Eş acısı yaşayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, sosyal medya hesabından eşi Gümüştekin ile çektirdiği fotoğrafı paylaşarak ‘Burası cennet derdi, burada cennete gitti. Tulu’mu kaybettim. Acımı paylaşanlara teşekkür ederim’ notunu düştEş acısı yaşayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu,  sosyal medya hesabından eşi Gümüştekin ile çektirdiği fotoğrafı paylaşarak “Burası cennet derdi, burada cennete gitti. Tulu’mu kaybettim. Acımı paylaşanlara teşekkür ederim” notunu düştü.

TULU GÜMÜŞTEKİN KİMDİR?

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından ‘Geleceğin 100 Global Lideri’ ödülüne layık görülen Tulu Gümüştekin, Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde özellikle Avrupa Birliği ve dış politika konularında makalelere imza atmıştı. 1 Temmuz 1968 doğumlu Tulu Gümüştekin, 1991 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Brüksel’de Avrupa Birliğimüktesebatı konusunda Avrupa Komisyonu’nda gerçekleştirdiği stajını takiben, şirket birleşmeleri ve gümrük ve rekabet konularında çeşitli uluslararası firmalarda görev yaptı. 1999 yılında kendi şirketi CPS’i (Corporate and Public Strategy Advisory Group) kuran Tulu Gümüştekin, merkezi Brüksel’de olmak kaydıyla, İstanbul ve Washington D.C.’de CPS’in ofislerini açtı.

EN BAŞARILI İŞ KADINI

Gümüştekin, Avrupa Politikaları Merkezi/Brüksel (EPC), ‘Amcham’ Amerikan Ticaret Odası, ‘Avrupa Dostları’ (Friends of Europe), ‘De Warende’ Derneği üyesi olmakla beraber Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) bünyesinde AB Çalışma Grubu Başkanlığı da yapmaktaydı. Tulu Gümüştekin ayrıca Amerikan-Türk Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği ve Avrupa Komitesi başkanlığı görevini de icra etmekteydi. Gümüştekin, 2001 yılında da ‘yılın en başarılı iş kadını’ seçilmişti.