Odatv’de Nihat Genç Dündar ve Arslan kavgası

Odatv yazarı Nihat Genç, Ayşenur Arslan ve Uğur Dündar’ı yaptığı yayınlar nedeniyle sert bir dille eleştirdi. Bu yazı nedeniyle ise Odatv “Arslan Odatv’nin ablası, Dündar abisidir. Her zaman da öyle kalacaktır. Hem Ayşenur Ablamızdan hem Uğur Abimizden özür dileriz” dedi. Genç, son yazısında hem sözlerinin arkasında durarak Oda TV’yi de eleştirdi, veda sinyali verdi.

Nihat Genç, yazısına kendisiyle ilgili olarak ilginç benzetmede bulunarak şunları yazdı: “Ben de kendimi Odatv’nin kurumsal kimliğinin bir parçası olarak görüyorum. Yazılarım ortada, bu ‘aile saadeti’ içinde şampuanla yıkanmış evin köpeği değilsem birkaç cümle etme hakkım var, aksine piresi bol kaburgaları görünen ve ‘sahip’ tanımayan bir sokak köpeğiyim..”

Genç, yazdıklarının arkasında durduğunu belirterek “Kuru kuru insan sevgi laik çağdaş Atatürk diyenlerden hepimizi ve herkesi Tanrı Korusun!” diye yazdı.

Nihat genç ne yazmıştı:

Nihat Genç, önceki yazısında Halk TV’de program yapan Ayşenur Arslan ve Uğur Dündar’ı parlatmak istedikleri adayları ön seçim öncesi programlarına çıkartarak parlattıklarını öne sürüp sert bir dille eleştirmişti.

MİDE BULANDIRICI PARLATMA GİRİŞİMİ

Genç, yazısında Arslan ve Dündar için şunları söylemişti:

“İstanbul’a geçersek, İstanbul’da Halk TV ful çekti gibi. Cemaat kanalından inmeyen Mahmut Tanal’ın başı çekmesi ayrı bir hikaye. Özellikle Ayşenur Arslan ve Uğur Dündar’ın parlattığı öne çıkarttığı adaylar baş sıralara yerleşti.

Demokratız diye diye bazı adayları (şüphesiz hak edeni var etmeyeni var) programlarında eşitsiz şekilde öne fırlatmaları ‘mide bulandırıcı’ydı. Yani Ayşenur Arslan’ın ve Uğur Dündar’ın ‘tanıdığı’ ‘yakını’ devrede olanlar ön sıraları kaptı.

Uğur Dündar malumunuz Ekmeleddin Bey’i bar bar bağırıp postasını koyarak desteklemiş bir yüce ilahlara karışmış ‘ağbimiz’.”  [haber10]