Nihat Hatipoğlu Şefkat Tepe’yi yorumladı

Medya
İşte Hatipoğlu’nun “Peygamber efendimizin bir ışık huzmesi şeklinde gösterilmesi doğru mudur?” sorusuna yanıt verdi.  Akşam Gazetesi’nde yer alan haberde Nihat Hatipoğlu;&...
EMOJİLE

İşte Hatipoğlu’nun “Peygamber efendimizin bir ışık huzmesi şeklinde gösterilmesi doğru mudur?” sorusuna yanıt verdi. 

Akşam Gazetesi’nde yer alan haberde Nihat Hatipoğlu; “Çok şık olmadığının kanaatindeyim. Mesela Çağrı filmi yayınladığında, hazırlandığında El Ezher Üniversitesi’ne sahabenin resmedilmesi ne kadar doğrudur diye sorduklarına, El Ezher bu konuda fetva vermedi. Bu nedenle dikkat ederseniz 4 Halifeyi göstermediler. Sadece Hz. Hamza’yı gösterdiler. Seyrettik hepimiz. Doğrusu o bile içimize sinmedi. Ama niye içimize sinmedi? 

Çünkü Hz. Hamza ne zaman aklımıza gelse, onu oynayan Anthony Quinn gelir aklımıza. Hiç kimse Hz Hamza gibi olamaz. Hz Hamza muhteşem bir insandır. Mesela Peygamberler tarihi ve Peygamber filmleri varıdır. Hz Yusuf yayınlandı. Açık söyleyeyim. Hepimiz seyrettik ama hiç birimizin içine sinmedi. Çünkü bir Peygamberin resmedilmesi mümkün değildir. Hiç kimse onun gibi oynayamaz. Onun gibi güzel olamaz. 

Hz Musa ve Hz İbrahim aleyhisselamın filmlerini çevirdi yabancılar. Hepsinde aynı endişeyi hep taşıdık. Ne Hz Peygamberin ne de diğer Peygamberlerin, özellikle 4 Halifenin resmedilmesi, oynanması ve gölge gibi görünmesi, hiç biri şık değildir. Biz bunlara dikkat etmek zorundayız.”