Medya Okulu’nda Ders Zili Çalıyor

Medya
Medya Okulu’nda ilk dersi Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Hasan Bülent Kahraman, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can ve Today’s Zaman kıdemli muhabiri Yonca Poyraz Doğan verecek. Me...
EMOJİLE

Medya Okulu’nda ilk dersi Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Hasan Bülent Kahraman, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can ve Today’s Zaman kıdemli muhabiri Yonca Poyraz Doğan verecek.

Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen Medya Okulu, kapılarını ikinci kez açıyor. 31 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek ilk dersin ilk hocası Gazeteciliğe Giriş dersiyle Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Hasan Bülent Kahraman olacak. Kahraman’ın ardından Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık Haber Yazma Teknikleri, Today’s Zaman kıdemli muhabiri Yonca Poyraz Doğan ise Söyleşi/Röportaj Teknikleri konulu ders verecek. Toplam 7 hafta sürecek Medya Okulu Eğitim Programı, her cumartesi İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Altunizade Yerleşkesi’nde 12:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Medya Okulu katılımcılarının uygulamalı eğitim kapsamında bir de gazete hazırlayacağı program, 12 Mayıs’a kadar sürecek.

Alanında uzman isimler ders verecek

Farklı medya kuruluşlarında deneyim kazanmış gazeteciler ve medya yöneticilerinin eğitmenliğinde gerçekleşecek olan Medya Okulu, internet ve yeni teknolojilerle değişen medyanın daha iyi anlaşılmasını hedefliyor. Medyadaki değişimi anlamak, haberciliğin temellerini kavramak, gazete, TV, radyo ve internet yayıncılığının işleyişini öğrenmek, yeni medya araçlarını tanımak isteyenlerin katıldığı programa eksiksiz devam eden katılımcılara sertifika verilecek. Başvuru sürecinde büyük ilgi gören Medya Okulu’na bu yıl 90 kişi kabul edildi.