Hasan Kaçan sosyal medyayı topa tuttu

Medya
Ekranlara hafta içi her gün yayınlanan ‘Heredot Cevdet Saati’ ile dönen Hasan Kaçan’ın açıklamaları Sabah’ın haberine göre şöyle: “KARDEŞİMİN VEFATINDA VİCDANSIZLIK ETTİL...
EMOJİLE

Ekranlara hafta içi her gün yayınlanan ‘Heredot Cevdet Saati’ ile dönen Hasan Kaçan’ın açıklamaları Sabah’ın haberine göre şöyle:

“KARDEŞİMİN VEFATINDA VİCDANSIZLIK ETTİLER”

Kardeşim Metin Kaçan’ın vefatından sonra sosyal medya hesaplarını kaldırdım. İnsanların o kadar vicdansız olabileceğine, ölüm üzerinden bile insanlıklarını yitirebileceğine ihtimal vermiyordum. Sosyal medya denilen şey salgın hastalıktan öte. Deli eder insanı. Sosyal medya diye bir şey mi olur? Öyle sosyallik mi olur? Gözgöze geldiğimizde sosyal olabiliriz ancak. O yalancıktan. Saklanıldığı yerden birine taş atıp tekrar saklanılıyor. Delikanlı şeyler değil bunlar. Bırak delikanlılığı adamlık değil. Adamlık cinsiyet göstergesi değildir.

“GEZİ GENÇLİĞİ TAKLAYA GELDİ”

Gezi sürecinde genç arkadaşlarımızın bu kadar saftirik olmaması gerektiğini insan düşünüyor. Bizim kuşaktan sonra özellikle bu kuşağın algısının çok daha güçlü olduğunu, uyanık olduğunu ve kolay kolay dümene gelmeyeceğini düşünüyordum. Çok şanslı buluyordum. Bizim dönemimizde mukayese imkanı yoktu. Bu kuşakta var. Bizim kuşak gibi taklaya geldiler. “Hadi gidiyoruz şurada bir şey var” deyip gittiler. Lambur lumbur nasıl girebilirsin ki?

SOSYAL MEDYA İNSANI KURT ADAMLAŞTIRIYOR”

Sosyal medya denilen zımbırtı kandırıyor insanları. Şuuraltı manipülasyonu yapıyor. Sosyal medyaya girince insan kurt adam gibi oluyor. Ama sen böyle değilsin ki? Orada tüylerin çıkıyor, yaratık gibi oluyorsun. Birine “Ben de geliyorum araba devirip yakalım” dedim. “Tamam ağabey” dedi, “Nereye gidiyoruz?” “Size gidiyoruz” dedim. “Babanın arabasını devirip yakacağız.” “Olmaz” dedi, “Nasıl olmuyor sen başkasınınkini deviriyorsun ya” dedim.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme