Hakan Aygün’ün Mısır uzmanlığı alay konusu oldu

Medya
Mısır’da askeri darbeyle devrilen Müslüman Kardeşler’i (İhvan-ı Müslimin) kötülemek maksadıyla Halk TV’ye değerlendirmelerde bulunan Hakan Aygün, İhvan’ın kurucusu Hasan El Ben...
EMOJİLE

Mısır’da askeri darbeyle devrilen Müslüman Kardeşler’i (İhvan-ı Müslimin) kötülemek maksadıyla Halk TV’ye değerlendirmelerde bulunan Hakan Aygün, İhvan’ın kurucusu Hasan El Benna ile Haşhaşilerin lideri Hasan Sabbah’ı karıştırınca komik analizler ortaya çıktı.

İKİ HASANI MİXLEDİ!

Hakan Aygün’ün, “Hasan El Sabbah” diye bir isim uydurarak, Hasan Sabbah ile Hasan El Benna’nın bir kombinasyonunu yakalaması ve derin Mısır analizlerini bu müthiş kombinasyon üzerine devam ettirmesi ve bu argüman üzerinden İhvan’ı kötülemesi alay konusu oldu.

Hasan El Benna kimdir?

İmam Hasan el-Bennâ (14 Ekim 1906 – 12 Şubat 1949), Mısırlı siyasi ve dini liderdir. Müslüman Kardeşler adlı teşkilatının kurucusudur.

Hasan Sabbah kimdir?

Hasan Sabbah, (1035 ? – 1124), Büyük Selçuklu Devleti zamanında yaşamış olan, tarihin eski ezoterik ve Bâtınî örgütü Haşhaşileri kuran ve ölene kadar liderliğini yapan kişidir.

Hürhaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme