Gazete Okuyucusu Azaldı mı?

Medya
Amerikan Gazeteler Birliği, reklam verenlere yönelik hazırladığı bir ilanla gazete sektörünün yaşadığı sorunlar hakkında mitleşmiş 7 yanlışa cevap verdi.     Amerikan Gazeteler Birliği ...
EMOJİLE

Amerikan Gazeteler Birliği, reklam verenlere yönelik hazırladığı bir ilanla gazete sektörünün yaşadığı sorunlar hakkında mitleşmiş 7 yanlışa cevap verdi.  
 
Amerikan Gazeteler Birliği (NAA) Başkanı ve CEO’sunun imzasını taşıyan "Gazeteler hakkındaki gerçekler" başlıklı açık mektup 1500 dernek üyesi gazeteye gönderilerek ilan olarak ücretsiz yayımlanması istendi.

Tam sayfa ilanı ilk yayımlayan, 19 Mayıs’ta dünyanın en güçlü gazeteleri arasında sayılan "The New York Times" oldu. Reklamverenlere yönelik ilanda gazete sektörünün yaşadığı sorunlar hakkındaki yanlış inanışlara cevap veriliyor.

NAA İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Randy Bennett, Editor&Publisher internet sitesine yaptığı açklamada, "İnsanların gazeteler hakkında duydukları olumsuz haberlere dair gerçekleri söylemek için bu sefer farklı bir taktik uyguladık" dedi.

Mektup tarzında hazırlanan ilan, NAA Başkanı ve CEO’su John Sturm imzasını taşıyor ve gazeteler hakkında mit olarak tanımlanan 7 yanlış inanışa madde madde cevap veriyor.

Ölüm değil dönüşüm

Maddelerin sonunda ise şöyle deniliyor: "Bu, ölmekte olan bir endüstrinin portresi değil. Bir dönüşümün illüstrasyonu. Farklı ürünlerle belli okur kitlelerine hizmet etmeye odaklanmış olan gazeteler, kendilerini bütünüyle yeniliyorlar ve bu okur kitlelerini en etkin şekilde reklamverene sunuyorlar."

Bennett, NAA üyesi 1500 gazeteye gönderilen ilanın ücretsiz yayımlanmasını talep ettiklerini söylüyor: "İlanımız bugüne kadar sadece The New York Times’ta yayımlandı ama The Dallas Morning News ve Community Newspaper Holdings Inc.’e ait gazetelerin de ilanı kullanacağı bilgisini aldık. Üyelerimizin büyük çoğunluğunun ücretsiz kullanacağını düşünüyoruz."

İlanın The New York Times‘ta yer almasının ne etkisi olduğu sorusuna ise Bennett, "Reklamcıların düzenli okuduğu bir gazetede yer alması önemli" cevabını verdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi