Medya

Facebook’tan Dilipak’ın bu yazısına engel!

Abdurrahman Dilipak’ın Yeniakit gazetesinde yazdığı “Kork Fransa!” başlıklı dünkü yazısında yer verdiği çarpıcı değerlendirmeler, objektif olduğunu iddia eden ABD menşeili sosyal paylaşım sitesi Facebook’u rahatsız etti. Dilipak’ın yazısındaki tespitlerden bir..

Facebook’tan Dilipak’ın bu yazısına engel!

Abdurrahman Dilipak’ın Yeniakit gazetesinde yazdığı “Kork Fransa!” başlıklı dünkü yazısında yer verdiği çarpıcı değerlendirmeler, objektif olduğunu iddia eden ABD menşeili sosyal paylaşım sitesi Facebook’u rahatsız etti. Dilipak’ın yazısındaki tespitlerden bir kısmını sayfa ve profillerinde paylaşan birçok kullanıcı Facebook’tan engel yerken, Dilipak’ın yazdıkları da siteden kaldırıldı.

Halkı isyana teşvik eden sayfa ve profillere ‘sınırsız özgürlük’ tanıyan Facebook’un, başta Akit gazetesi ve yazarları olmak üzere Müslümanlara yönelik sergilediği sansür ve ambargo ‘manidar’ karşılandı.

İşte Yeniakit’in haberine göre Dilipak’ın engellenen o sözleri:

Ağla ey Paris.. Anne babalarını öldürüp, mallarını yağmaladığınız, köleleştirdiğiniz öfkeleri akıllarından büyük varoş çocukları haymlarından kaçıp, size doğru geliyorlar.. Örgütlü olmaları gerekmiyor. Kendilerini bir örgüte nisbet etmeleri yetiyor.. Kaybedecek fazla bir şeyleri yok bu insanların. Kendilerini günah dolu suçlu bir hayata mahkûm edenlerden intikam almak isteyen, intihar etmek yerine bu işten önce intikam almak isteyen bir sürü genç var.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL