En Güvenilir Gazete Hangisi?

Medya
GENAR araştırma şirketinin yurt genelinde yaptığı araştırma, sonucu Türk halkının en güvenilir haber kaynağı olarak gördüğü gazete bakın hangisi oldu    Ankete katılanların yüzde 12,1&#...
EMOJİLE

GENAR araştırma şirketinin yurt genelinde yaptığı araştırma, sonucu Türk halkının en güvenilir haber kaynağı olarak gördüğü gazete bakın hangisi oldu   

Ankete katılanların yüzde 12,1’i en güvenilir haber kaynağı olarak Zaman’ı seçti. Bunu yüzde 11,2 ile Hürriyet, yüzde 9,8 ile Sabah izledi. GENAR, 2009’un birinci çeyreğinde Türkiye-Toplum-Siyaset araştırmasını yaptı.

17-26 Nisan tarihlerinde 17 ilde 2.044 kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen çalışmada yüz yüze anket tekniği uygulandı. Ankete cevap verenlere göre Türkiye’nin en önemli gündem maddesi Ergenekon soruşturması.

Katılımcıların yüzde 24,8’i son gözaltıları kayda değer bulurken, yüzde 18,8’i BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasını gündemin ilk sırasına koydu.

Anket sonuçları, muhtemel milletvekili genel seçimlerinde AK Parti’nin yüzde 41,8, CHP’nin yüzde 26,3, MHP’nin yüzde 16,5 oy alabileceğini gösteriyor.

GENAR, araştırmada Barack Obama’nın Türkiye ziyaretinden önce ABD ile ilgili tutumlarını da sordu. Katılımcıların yüzde 38’i olumlu, yüzde 62’si olumsuz cevap verdi.

Obama’nın ziyareti sonrasında aynı soru sorulduğunda ise yüzde 52,7’sinden olumlu, yüzde 47,3’ünden olumsuz yanıt alındı.

Ermenistan’la sınırları açıp karşılıklı diplomatik ilişki kurulmasına ise halkın yüzde 32,4’ü destek veriyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme