Bu kez Ahmet Hakan vurdu

Ahmet Hakan müthiş bir iddia atan Can Ataklı’yı konuk ettiği için kendisini sert eleştiren Özkök’e yanıtı çok iğneleyici…

28 Şubat’ın 15. yıl dönümü bitti ama tartışması her geçen gün artarak devam ediyor. Ankara’da özel yetkili savcının, süreci mercek altına aldığı ve sorgulamalara başladığı günlerde medyanın 28 Şubat’taki rolü masaya yatırılması itiraf, iddia ve itirazları da beraberinde getirdi.

Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı, CNNTürk’te, Ertuğrul Özkök’ün 28 Şubat’ta, Turizm Bakanı Bahattin Yücel’e şantaj yaptığını iddia etti.

Ahmet Hakan’ın programında yapılan bu iddiaya ilk başta kanalın sahibi Aydın Doğan itiraz ederek, “Eğer Ertuğrul Özkök böyle bir şey yapmışsa şerefsizdir” diyerek tavrını koydu.

Daha sonra Ertuğrul Özkök, Hürriyet’e gece yarısı baskısıyla eklettiği açıklamasında, “Ne elimde bir dosya vardı, ne Zafer Mutlu’yla böyle bir şey konuştum. Eğer Bahattin Yücel, Ertuğrul Özkök bana böyle bir şey söyledi derse, Hürriyet’te 25 yılda doğmuş haklarımdan beş kuruş talep etmeden istifa edeceğim ve gazeteciliği de hayatımın sonuna kadar bırakacağım.” dedi.

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Ataklı, 28 Şubat’ın masaya yatırıldığı programda, Hürriyet gazetesinin tepe ismi Ertuğrul Özkök’ün, Turizm Bakanı Bahattin Yücel’i "şantaj" yoluyla istifaya zorladığını ima yoluyla iddia etmişti.

Özkök dünkü yazısında da Bahattin Yücel’in kendisini aklayan açıklamasını yayınlayıp Ahmet Hakan ile Mehmet Ali Birand’a eleştiri ve sitemde bulundu, Nazlı Ilıcak’a ise teşekkür etti.

Dün ayrıca, Ertuğrul Özkök’ün Star yazarı Elif Çakır’a konuşup, “Evet bunu anlayamıyorum. Yaptığı bu şerefsizliği de Ahmet Hakan’a sorun. Neden hezeyanları olan birisini kendi grubumun kanalında konuşturuyorlar ve bana iftira attırılıyor. Bir değil iki değil bıktım artık bu olanlardan” dediğini öğrendik.

Tartışma bugün ise çok farklı bir boyuta geldi. Son dönemlerin medyadaki iki sıkı dostu gibi görünen Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök’ün aralarının ciddi anlamda açıldığı belli oldu.

Ahmet Hakan, Özkök’ün Elif Çakır’ın yazısındaki “şerefsizlik” yakıştırmasına zehir zemberek bir yanıt verdi. Şehir baskısını okuyan Ertuğrul Özkök’le konuşmasından sonra yazısının sonuna bir de son dakika notu düştü: "Bu yazıyı bu notla birlikte okuyun" uyarısı yaptı.

Dostların 28 Şubat kavgasına dönüşen süreçte taraflar gittikçe sertleşen ifadeler kullanıyor. Bundan sonrası ise daha karışık… Çünkü 28 Şubatçı medya, birçok basın mensubunun hedefinde ve 28 Şubat dönemi ile şimdinin siyasetçileri de olaya ciddi anlamda müdahil oluyorlar.

Şu anki fotoğrafın bir kısmını çekebilmek için, Can Ataklı’nın iddialarının olduğu videoyu, Aydın Doğan’ın yanıtını, Ahmet Hakan Coşkun, Ertuğrul Özkök ve Elif Çakır’ın yazılarını sayfa sayfa yayınlıyoruz.

Haber 7