Belediyelerin İftar Yarışı Sanatçılara Yaradı

Medya
Ramazan ayında İstanbul dahil bir çok ilde belediyelerin düzenlediği etkinliklerinde sahneye çıkan tasavvuf müziği sanatçıları taleplere cevap veremiyor. Ertuğrul Erkişi, Ramazan ayında 15 gününü bele...
EMOJİLE

Ramazan ayında İstanbul dahil bir çok ilde belediyelerin düzenlediği etkinliklerinde sahneye çıkan tasavvuf müziği sanatçıları taleplere cevap veremiyor.

Ertuğrul Erkişi, Ramazan ayında 15 gününü belediye konserlerine ayırmış.

Ramazan ayı ağustos ayına denk gelince belediyeler de iftardan sonra gerçekleştirilen kültürel etkinliklere ağırlık verir hale geldi.

Hal böyle olunca da tasavvuf müziği sanatçıları belediyelerin yoğun taleplerine cevap veremez oldu.

Uğur Işılak, Ertuğrul Erkişi, Mustafa Demirci, Eşref Ziya Terzi ve Sami Özer gibi birçok sanatçı programlarını belediye organizasyonlarıyla doldurduğunu söylüyor.

Tasavvuf sanatçılarından Ertuğrul Erkişi bu ay içerisinde 15 gününü belediye konserlerine ayırdığını dile getirirken, Mustafa Demirci çoğunlukla belediyenin organizasyonlarına katılacağından dolayı televizyon programlarını bu yıl için askıya aldığını ifade ediyor.
Ancak müzisyenler, tasavvuf müziğinin sadece Ramazan’la sınırlı kalmasını istemediklerini kaydediyor.

Ertuğrul Erkişi (Tasavvuf Müziği Sanatçısı): Tasavvuf, Ramazan’la sınırlı kalmasın. Normal zamanlara göre Ramazan’da yoğunluğumuz artıyor. Bu ay içerisinde belediyenin düzenlediği 15 konserim olacak. Bu yüzden de başka programlara vakit ayıramıyoruz. Ancak belediyelerin tasavvuf müziğine olan ilgisini Ramazan dışında da görmek istiyoruz.

Eşref Ziya Terzi (Sanatçı): Artık yaz şenlikleri değil, iftar etkinlikleri var. Ramazan ayında belediye konserlerimizde önemli bir artış oldu. Belediyeler, artık yaz şenlikleri yerine iftar etkinliklerine ağırlık veriyor. Ayrıca belediyelerin bu konuda tecrübe kazandığını düşünüyorum. Bu sebeple daha kapsamlı programlar yapılıyor.

Mustafa Demirci (Tasavvuf sanatçısı): Belediyeler, artık bu etkinlikleri daha fazla ciddiye alıyor. Önceki yıllarda televizyon etkinliklerine ağırlık veriyordum ancak bu Ramazan, belediyelerin konser etkinliklerinde olacağım. 30 günde 15 belediye programım var. Talep yoğun; ama hepsine gitmemiz mümkün olmuyor. Ancak belediyelerin Ramazan etkinliklerini artık daha fazla ciddiye alması güzel. Bu tarz etkinliklerin devam etmesini arzu ediyoruz.

Uğur Işılak (Sanatçı): Ramazan etkinliklerinin altından ancak belediyeler kalkabilir. Ramazan’daki programlarımızın geneli belediyelere ait. Böyle bir organizasyonun altından ancak belediyelerin kalkabileceği inancındayım. Yoğunluk nedeniyle her talebe olumlu cevap veremiyoruz. Ancak ruhsal manada dirilişimize vesile olacak her türlü etkinliğin yapılması gerektiğine inanıyorum.

Sami Savni Özer (Tasavvuf müziği sanatçısı): Ramazan programlarımın hepsi belediyelere ait. Anadolu’daki belediyeler de dâhil olmak üzere birçok belediye iftar organizasyonu yapıyor ancak hepsine katılamıyoruz. Ramazan ayı boyunca yaklaşık 9-10 programım var ve bunların tamamına yakını belediye organizasyonları.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme