Hulusi Akar: Bahar Kalkanı Harekatı’nda 2557 rejim unsuru etkisiz hale getirildi

Güncel
Milli Savunma Bakanı Akar, Bahar Kalkanı Harekatı’nda bugüne kadar 2 savaş uçağı, 2 İHA, 8 helikopter, 135 tank, 5 hava savunma sistemi ve 2557 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini bildird...
EMOJİLE

Milli Savunma Bakanı Akar, Bahar Kalkanı Harekatı’nda bugüne kadar 2 savaş uçağı, 2 İHA, 8 helikopter, 135 tank, 5 hava savunma sistemi ve 2557 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin İdlib kentinde görev yapan Türk askerlerine yönelik 27 Şubat’taki saldırının ardından başlatılan “Bahar Kalkanı Harekatı”na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akar, Bahar Kalkanı Harekatı şu ana kadar planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğini belirterek, “TSK tarafından tüm saldırılara misliyle, en şiddetli şekilde ve tereddütsüzce karşılık verilmiş, verilmektedir.” dedi.

“2557 rejim unsuru etkisiz hale getirildi”

Bakan Akar, Bahar Kalkanı Harekatı’nda bugüne kadar 2 savaş uçağı, 2 İHA, 8 helikopter, 135 tank, 5 hava savunma sistemi ve 2557 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

“Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi bir düşüncemiz yok”

Akar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi bir düşüncemizin olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Bizim tek isteğimiz rejimin katliama son vermesi ve böylelikle radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme