Yaşar Büyükanıt hakkında suç duyurusu

Hukuk
Elazığ Barosu’na kayıtlı avukat İbrahim Gök, bazı basın organlarında yer alan, Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu dönemde Elazığ’la ilgili verdiği emir nedeniyle emekli Org. Yaşar Büyükanıt h...
EMOJİLE

Elazığ Barosu’na kayıtlı avukat İbrahim Gök, bazı basın organlarında yer alan, Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu dönemde Elazığ’la ilgili verdiği emir nedeniyle emekli Org. Yaşar Büyükanıt hakkında suç duyurusunda bulundu.

Elazığ Barosu’na kayıtlı avukat İbrahim Gök, bazı basın organlarında yer alan, Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu dönemde verdiği emirle, Elazığ’da kendisinin de dahil olduğu kişilerin fişlendiği iddiasına ilişkin, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile olayla ilgisi olan diğer kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Avukat Gök, bürosunda düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde, ulusal basında ve internet sitelerinde, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu dönemde verdiği emirle Elazığ’da fişleme yapıldığı iddiasının yer aldığını anımsattı.

Haberlerde, bu kapsamda hazırlanan raporda kendisiyle ilgili, ”AK Parti çizgisinde ve dindar bir avukat olarak tanınmaktadır” yönünde değerlendirmenin bulunduğunun yer aldığını dile getiren Gök, şöyle konuştu:

”Türkiye’nin demokratik yapısına, Türkiye’nin sivil yapısına o kadar ciddi darbe vurulduğunu müşahede ediyoruz ki bu yapılanlar, şahsımızla ilgili yapılanlar çok basit şeyler. Bu açıdan baktığınızda, biz de yasal haklarımızı kullanmak istedik. Sayın Büyükanıt, Sayın Akbaş (raporda imzası bulunduğu ileri sürülen dönemin 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Raif Akbaş) ve bu suçta aktif rol oynayan bütün şahıslar hakkında bugün itibariyle cumhuriyet savcılığına gerekli müracaatımızı yaptık.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme