Özel yetkili savcılara özel koruma

Hukuk
Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde önceki gün yaşanan çatışmanın ardından gündeme gelen güvenlik zaafiyeti özel yetkili savcıları harekete geçirdi. Pazartesi gününden itibaren Beşiktaş...
EMOJİLE

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde önceki gün yaşanan çatışmanın ardından gündeme gelen güvenlik zaafiyeti özel yetkili savcıları harekete geçirdi. Pazartesi gününden itibaren Beşiktaş’tan Çağlayan’a taşınacak olan özel yetkili savcı ve hakimler için ekstra güvenlik önlemleri alınacak.

Ergenekon ve Balyoz gibi davalara bakan Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi, pazartesiden itibaren göreve Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda devam edecek. Ancak Çağlayan Adliyesi’nde önceki gün yaşanan çatışma, dikkatleri binanın güvenliğine çekti. Bu nedenle adliyede, özel yetkili hakim ve savcıların taşınacağı katlarda önlemler artırılıyor. Özel yetkili Başsavcı Vekili Fikret Seçen ve yaklaşık 10 savcı binanın 3. katında, diğer savcılar 7. katta görev yapacak.

DUYARLI KAPILAR YERLEŞTİRİLECEK

Terör ve organize soruşturmalarına bakan savcılar için de ekstra güvenlik önlemleri alınacak. Bu savcıların odalarının bulunduğu koridorların girişine güvenlik görevlileri yerleştirilecek. Koridora girmek isteyenler kimliklerini gösterecek ve kiminle görüşmek istediklerini belirtecek. Güvenlik görevlileri, savcıyı arayıp ‘olur’unu alacak. Ayrıca savcıların bulunduğu katların girişine duyarlı kapılar yerleştirilecek. Herkes bu kapılardan geçmek zorunda olacak. Savcıların birçoğuna tahsis edilen emniyete bağlı güvenlik görevlileri de bu koridordaki odalarda oturacak. 

Akşam

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme