Müşteriye ”lan” dedi, bin 740 lira ceza yedi

Hukuk
Kent merkezinde yaklaşık iki yıl önce meydana gelen olayda B.B, arızalanan cep telefonunu tamir için Maksut Terzi’ye ait iş yerine getirdi. Birkaç gün sonra iş yerine gelen B.B, cep telefonunun ...
EMOJİLE

Kent merkezinde yaklaşık iki yıl önce meydana gelen olayda B.B, arızalanan cep telefonunu tamir için Maksut Terzi’ye ait iş yerine getirdi. Birkaç gün sonra iş yerine gelen B.B, cep telefonunun tamir olmaması üzerine Terzi ile tartıştı. Tartışma sonrası B.B ve Maksut Terzi, ”tehdit ve hakaret” iddiasıyla birbirinden şikayetçi oldu.

Rize 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonunda hakim, Maksut Terzi’ye, B.B’ye söylediği ”vermiyorum lan” sözünü hakaret sayarak bin 740 lira adli para cezası verdi. B.B’ye verilen 340 liralık adli para cezası ise suçun işlediği tarihte 18 yaşından küçük olduğu için ertelendi.

Maksut Terzi, gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir ceza almasına şaşırdığını belirterek, ”Tanık ifadelerinde ve beyanımda böyle bir şey olmadığını söylememize rağmen bin 740 lira cezaya çarptırıldık. Bana verilen ceza ile herkes kendisine ‘lan’ diye hakaret edildiğini iddia ederek bir başkasını mahkum ettirebilir. Şikayetçi darp edildiğini de iddia etti ve iddia asılsız çıktı. Bu iddia da asılsız, buna rağmen ceza almak şaşırtıcı, artık herkes rahatlıkla ‘lan’ kelimesi nedeniyle mahkum olabilir” dedi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme