Hasdal’ı da dinlemişler

Hukuk
Balyoz davasının tutuklu sanıklarıdan Koramiral Kadir Sağdıç’ın Hasdal Askeri Cezaevi’nde ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinin kayda alınarak, innternet ortamında yayınlanması askeri sav...
EMOJİLE

Balyoz davasının tutuklu sanıklarıdan Koramiral Kadir Sağdıç’ın Hasdal Askeri Cezaevi’nde ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinin kayda alınarak, innternet ortamında yayınlanması askeri savcılığı harekete geçirdi.

Savcılık cezaevi telefonlarının kim tarafından nasıl dinlendiğini araştırıyor.
Koramiral Kadir Sağdıç’ın eşi ve çocuklarıyla gerçekleştirdiği haftalık telefon görüşmesi, kayıt altına alınarak 16 Ocak tarihinde internette yayınlanmıştı. Sağdıç’ın cezaevi şartları ve davaya ilişkin değerlendirmelerinin komuoyuna yansıyış şekli askeri savcılığı da harekete geçirdi.
Telefonun nasıl ve kim tarafından dinlendiğini tespit etmek için soruşturma başlatan savcılığın Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile de temasa geçeceği öğrenildi. Telefonların uzun süreden beri dinlendiği düşüncesiyle teknik bir çalışma yürüten savcılığın TİB’e de askeri birliğe ait numaralara yönelik farklı bir isim belirtilerek bir dinleme talebinin bulunup bulunmadığın soracak. Savcılığın soruşturma kapsamında dinleme için cezaevi içerisinden herhangi bir fiziki müdahale yapılıp yapılmadığıına ilişkin inceleme yaptırdığı da öğrenildi.

KOMUTANLARA FOTOĞRAF YASAĞI
Hasdal Askeri Cezaevi’ndeki bir diğer gelişme de fotoğraf çekimleri konusunda yaşandı. Cezaevinde çekilen fotoğrafların basına sızmasının ardından cezaeevi yönetimi içeride fotoğraf çekilmesini yasakladı. Rütbesi ne olursa olsun artık hiçbir komutan ya da uba ailesine göndermek için bile fotoğraf çektiremeyecek. Daha önce cezaevinde görevliler veya askeri birlikten gelen fotoğrafçılar tutuklu subayların fotoğrafını çekebiliyordu
Kaynak : haber3.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme