Genç Siviller, “Şikayetten” Neden Vazgeçti?

Hukuk
Haber: Arzu Erdoğral Genç Sivillere yönelik İstanbul Barosu üyeleri tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen darp olayının ardından yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştirenlerin baro üyesi olmadı...
EMOJİLE

Haber: Arzu Erdoğral

Genç Sivillere yönelik İstanbul Barosu üyeleri tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen darp olayının ardından yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştirenlerin baro üyesi olmadığı ve taraflarla uzlaşma sağlandığı bilgisi ile ilgili Genç Siviller Sözcüsü Turgay Oğur, “yapılan açıklama bizi ilgilendirmiyor, sonuçta avukatım diyerek odaya dalıp iki üniversite öğrencisi kızı dövdüler. Benim bildiğim bu” açıklamasını yaptı.

İstanbul Barosu avukatları ve hukukçu öğretim üyeleri, geçtiğimiz Salı günü "iktidarın basın özgürlüğünü ortadan kaldırma ve muhalefet edenleri sindirme girişimleri olduğunu" iddia ederek, Taksim’e bir yürüyüş gerçekleştirmiş ancak Genç Siviller tarafından İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bir otelin camından sarkıtılan "Anlarsın ya Baro" pankartına tahammül edememişti.

İddialara göre oteli basarak pankartın bulunduğu odaya çıkan baro üyeleri, eylemi yapan iki kadından birini kapının arkasına sıkıştırıp boğazını sıkarak, diğer kadının da başını yumruklayarak, fiziksel saldırıda bulunmuştu.

Bu yaşananlar sonucu kendisinden en azından bir özür beklenen İstanbul Barosu, bunun yerine yaptığı açıklama da asılan afişi provokasyon olarak nitelendirdi. Baro, saldırıyı gerçekleştirenlerin baro üyesi olmadığını ve taraflarla uzlaşma sağlandığı bilgisini de sitesinden duyurdu. 

 Gelişmeler ile ilgili görüşlerini almak üzere ulaştığımız Genç Siviller Sözcüsü Turgay Oğur, “yapılan açıklama bizi ilgilendirmiyor, sonuçta avukatım diyerek odaya dalıp iki üniversite öğrencisi kızı dövdüler. Benim bildiğim bu… Ve bu kişilerde onların beraber yürüdükleri kişilerdi. Uzlaşma diye de bir şey yok, biz sadece şikâyetçi olmadık. Çünkü şikâyetçi olunca telefon ve adresler dava dilekçelerine yazılacağı için hayati tehlikeleri olmasın diye avukat arkadaşlarımız şikâyetten vazgeçti” ifadelerini kullandı.

Oğur, “şikayetçi olunmayınca yapılan bu çirkin girişim nasıl sonuç bulacak?” sorusuna da “kamuoyu onları lanetledi sonuçta. Ne olduklarını gördü. Zaten şikayetçi olsak ne olur üç kuruş para cezası olur en fazla” yanıtını verdi.

on5yirmi5.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme