Ergin: Yayın durdurma önlenecek

Hukuk
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Özgür Gündem gazetesinin kapatılmasıyla ilgili NTV’ye konuştu. Adalet Bakanı Ergin, "Türkiye’de bir kez daha böyle bir sorunun yaşanmaması için Meclis...
EMOJİLE

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Özgür Gündem gazetesinin kapatılmasıyla ilgili NTV’ye konuştu.

Adalet Bakanı Ergin, "Türkiye’de bir kez daha böyle bir sorunun yaşanmaması için Meclis’te bulunan 3. Yargı Paketi’nin çerçeve 86. maddesindeki yayın durdurma hükmünü kaldırıyoruz" diye konuştu.

Yasalaşınca bir daha böyle karar çıkmayacağını belirten Ergin, "Türkiye’de bu tür sorunların yaşanmasını istemiyoruz. Basın özgürlüğünde böyle bir sıkıntının olabileceğini gördüğümüz için böyle bir düzenlemeye gittik. Bu yasalaşınca bu sorun da ortadan kalkmış olacak" dedi.

Bir ay içinde Meclis’ten çıkmasını planladıklarını belirten Ergin, ayrıca ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğünü güçlendirecek yeni tedbirlerin de 4. pakette yer alacağını söyledi.

ÖZGÜR GÜNDEM 1 AY KAPATILDI

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, pazar günkü sayısının 1, 8, 9, 10 ve 11. sayfalarında yer alan haber, yorum ve fotoğraflarda "Örgüt propagandası" yaptığı iddiasıyla, Özgür Gündem gazetesine bir ay kapatma cezası verirken, gazetenin pazar çıkan tüm sayılarına el konulmasına karar verilmişti.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme