Emre Belözoğlu TKP’ye Dava Açtı

Hukuk
Fenerbahçe ve Milli Takım’ın başarılı oyuncusu Emre Belözoğlu, Türkiye Komünist Partisi ile mahkemelik oldu. Geçtiğimiz genel seçimlerde TKP’nin internet sitesinde yer alan “Sakın TK...
EMOJİLE

Fenerbahçe ve Milli Takım’ın başarılı oyuncusu Emre Belözoğlu, Türkiye Komünist Partisi ile mahkemelik oldu. Geçtiğimiz genel seçimlerde TKP’nin internet sitesinde yer alan “Sakın TKP’ye oy verme” başlığıyla yayınlanan yazıda kendisine hakaret edildiğini ileri süren Belözoğlu’nun şikâyeti üzerine TKP yetkilileri ve internet sitesinin yöneticisi Mehmet Kuzulugil hakkında ‘hakaret’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede sanık Kuzulugil’in yönetici olduğu ‘tkp.org.tr’ adlı internet sitesinde Emre Belözoğlu’nun görüntüleri konularak, hakaret içeren sözler söylendiği ileri sürüldü.

"TKP’YE OY VERME EMRE"

Seçim döneminde reklam filmleri hazırlayan TKP, bir reklam filmini de futbolcu Emre Belözoğlu’na ayırmıştı. Filmde çeşitli takımların taraftarları "Yaşasın renklerin kardeşliği" sloganları atıyor ve "Sakın TKP’ye oy verme Emre" pankartı taşıyordu.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme