Cübbeli Eylemcileri: “Teröristler Mecliste…”

Hukuk
YILLAR SONRA İLK KEZ MEYDANA İNDİLER Başörtüsü, Filistin, Suriye gibi konularda Beyazıt Meydanı başta olmak üzere yapılan bir çok gösteri ve mitinge katılmayan İsmailağa Cemaatinin Cübbeli Ahmet için ...
EMOJİLE


YILLAR SONRA İLK KEZ MEYDANA İNDİLER

Başörtüsü, Filistin, Suriye gibi konularda Beyazıt Meydanı başta olmak üzere yapılan bir çok gösteri ve mitinge katılmayan İsmailağa Cemaatinin Cübbeli Ahmet için Beyazıt Meydanında miting düzenlenmesi dikkatlerden kaçmadı.

Cuma namazında Cübbeli Ahmet Hoca’ya destek için Beyazıt Camii’nde bir araya gelen sevenleri, namaz çıkışında çeşitli tepkilerle Hoca’ya destek verdi. Cübbeli Ahmet Hoca’nın haksız yere cezaevine konulmasına tepki gösteren sevenleri onun için dua etti. Dua’da "Hocamızın mazlum olduğuna itikat ediyoruz. Mazlumların yardımcısı Allah’dır. Rabbimizden hocamızın bir an önce bu durumdan kurtarıp, selamete çıkmasını istiyoruz" şeklinde oldu.

ULUSALCI SLOGAN: "TERÖRİSTLER MECLİSTE…"

"Hepmiz Cübbeli Hocayız’, ‘Hocaya uzanan eller kırılsın, ‘Metris’e selam direnişe devam’, ‘Hoca üzülme Allah seninle’ diye bağırarak tepkisini gösterdi.  Tekbirler eşiliğinde devam eden dua kalabalığın seszice dağılmasıyla son buldu.

Beyazıt Camii duvarına asılan "Teröristler Mecliste Alimler Metris’te" afişi ise Ulusalcı bir sloganın Cübbeli eyleminde ne işi var diye sordurttu…

CÜBBELİ HAPİSHANEDEN KONUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Karagümrük çetesine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen Ahmet Mahmut Ünlü, avukatı aracılığıyla açıklama yaptı

Ünlü tarafından hazırlanan açıklamada bir hadisede yer verildi. Açıklamada "Uğranılan bu haksız ve üzücü durumlar karşısında, peygamber efendimizin "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hadisi ile Hz. Ali’nin söylediği gibi, -haksızlığı karşı eğilmeyiniz, zira eğilirseniz hem hakkınızı hem şerefinizi kaybedersiniz- sözünü yargısız infaz kalemlerinize hatırlatıyoruz" denildi.

SABIR VE OLGUNLUK İSTEDİ
"Müvekkilimizin suçsuz olduğu ve aleyhine yöneltilen suçlamaları kabul etmiyor" denilen açıklamada, Ahmet Mahmut Ünlü, kendisini seven tüm insanlardan, yargı sürecini sabır ve olgunluk içerisinde beklemelerini, bu süreçte hiçbir hukuka aykırı eylem ve davranış içerisinde olmamalarını, itidalli ve sağduyulu olmalarını yüce Türk adaletine güvenmelerini, kendisine dua etmelerini istedi.

"ZENGİN BİR AİLENİN MENSUBU"
Açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukat Dinç, Cübbeli Ahmet Hoca’nın oturduğu evinin lüks olması ile ilgili bir soruya, "Kendisi son derece üzgündür. Onun manevi şahsiyetini rencide edici, üzücü, kırıcı bu tip haberlerini yapılmamasıdır. İnsanların oturduğu evlerin saray gibi olması buna benzer iddiaların ortaya atılması ne alakası olabilir. Şunu biliyorum. Zengin bir ailenin mensubu olması. İnsanların zengin olmasının eleştirildiği bir ülkede yaşıyoruz. Bizim üzüntümüz bu.Müslüman bir insan zenginse zekatını verdiyse inanışına göre iyi bir evde oturmasına beis yoktur. Bunu tutup fuhuş evi saray yavrusu Osmanlı şeyi falan bu tür iddiaların ortaya atılması rencide ediyor" diye yanıt verdi.

"REVİRDE KALIYOR"
Avukat Dinç, Ünlü’nün sağlık durumuyla ilgili sorulara "Sağlığı gayet yerinde iyi. Hatta şunu söyledi. Böyle durumlarda insan daha dik durur dedi. Dışarıda daha kötüydüm, burada daha sağlıklı hissediyorum kendimi dedi. Dua istiyor sevenlerinden. Hoca ilim adamı. İlim adamları nasıl zaman geçirirse öyle zaman geçiriyor. Kitap okuyor. Gerekli kitaplı temin ediyoruz. Şu an yalnız. Sağlık sorunları olduğu için geçici süre revirde kalıyor" şeklinde yanıt verdi.

ÇEVRESİNDEKİLER ZARAR VERMİŞ

Avukat Dinç, gazetecilerin "Cübbeli Ahmet Hoca, bu olayın başına neden geldiğini size söyledi mi? Sorusuna", "Kendisi bu olayla ilgili çevresindeki bazı insanların ona zarar verme durumunu değerlendiriyor. Bunun belirli bir süre sonra ortaya çıkacağını söylüyor. Mağduriyetinin olduğunu söylüyor. Kaset sürecinde yaşanmıştı. Eski korumaların çalışanlarının ona şantaj yapma ihtimali… Yine bu doğrultuda başına bir şey geldiğini düşünüyor. İnanılmaz derecede üzgün. Kaset sahte sanırım emniyetin verdiği rapor var. Kesinlikle ve kesinlikle kasette yer alan kişi müvekkilimiz değil" şeklinde yanıt verdi.

 on5yirmi.com

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme