Çizgiyi Aşmayın, İki Kez Ceza Yemeyin!

Hukuk
Kırmızı ışığı gördükten sonra duramayan sürücüler, beyaz çizgiyi geçtikten sonra geriye gelip ‘Ben bu ihlali yapmadım’ demeye çalıştıkları zaman ikinci kez ceza yiyecekler. İstanbul’...
EMOJİLE

Kırmızı ışığı gördükten sonra duramayan sürücüler, beyaz çizgiyi geçtikten sonra geriye gelip ‘Ben bu ihlali yapmadım’ demeye çalıştıkları zaman ikinci kez ceza yiyecekler.

İstanbul’da geçen yıl Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kontrolüyle kırmızı ışık ihlalinden 212 bin 241 araç sürücüsüne 29 milyon 713 bin TL, emniyet şeridi ihlalinden 99 bin 544 sürücüye 6 milyon 569 bin TL, hız ihlalinden 128 bin sürücüye 26 milyon 729 bin TL, yasak park ihlalinden de 466 sürücüye 30 bin 756 TL ceza kesildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü EDS’den sorumlu büro amiri Tezcan Üstün, günde yaklaşık 1750 kural ihlali tespit ettiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şunu hatırlatalım; kırmızı ışığı gördükten sonra duramayan sürücüler, belirtilen beyaz çizgiyi geçtikten sonra geriye gelip ‘Ben bu ihlali yapmadım’ demeye çalıştıkları zaman ikinci kez ceza yemiş olacak. Baştan dikkatli olarak ışıklara girerken durabilecekleri hızda olmaları gerekmektedir. Bugüne kadar EDS ile kesilmiş cezalardan ‘iptal edilmiş olmadı’ denilecek kadar azdır. Bizim 24 saat boyunca çalışan personelimizdir EDS kameraları.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme