Çevik Bir’in Cezaevindeki İlk İsteği!

Hukuk
28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi’nde 3 kişilik odaya konulan dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, ilk olarak revir doktoru tarafından sağ...
EMOJİLE

28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi’nde 3 kişilik odaya konulan dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, ilk olarak revir doktoru tarafından sağlık kontrolünden geçirildi.
 
Haberturk’te yer alan habaere göre; daha sonra kahvaltı yapan Bir’e, cezaevinde uyulması gereken kurallar ile ihtiyaç duydukları taleplerin nasıl karşılanacağını içeren "cezaevi küçük kitapçığı" verildi. İlk gün cezaevinin öğle yemeğini yiyen Çevik Bir, daha sonra ihtiyaçlarını kantinden karşıladı.
 
PLASTİK LEĞEN VE DETERJAN İSTEDİ!

4 gündür üzerinden çıkarmadığı elbisesini yıkamak isteyen Bir, kantinden "bir plastik leğen ile deterjan" istedi.

Yiyecek ve içecek de alan Bir, cezaevinden bir televizyon ile küçük bir buzdolabı talep etti.
 
Akşam saatlerine doğru avukatı Vahap Bozkurt ile görüşen Bir, "Suçsuz olduğuma inanıyorum. Hemen mahkemeye itirazımı yapın" dedi. Avukat Bozkurt’un önümüzdeki günlerde mahkemeye itirazda bulunacağı belirtilirken, Çevik Bir’in sağlık durumunun ve moralinin yerinde olduğu öğrenildi.

Bu arada Bir’in günde 10 dakikalık yakınlarıyla görüşme talebini ise henüz cezaevi yönetimine iletmediği bildirildi.
 
BAHAR TEMİZLİĞİ

Öte yandan cezaevi yönetiminin gözaltılar başlamadan 1 hafta kadar önce "bahar temizliği" kapsamında bazı odalara badana yaptırdığı öğrenildi.

İnternethaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme