Askeri Casusluk Davasında Tahliye!

Hukuk
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya 11 tutuklu sanık ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Savunmaların ve avukatların taleplerinin ardından mahkeme ara karar için ara verdi. Yaklaşık ...
EMOJİLE

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya 11 tutuklu sanık ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Savunmaların ve avukatların taleplerinin ardından mahkeme ara karar için ara verdi. Yaklaşık 2 saat aranın ardından mahkeme kararlarını açıkladı.

Mahkeme, tutuklu sanıklar TÜBİTAK görevlisi Yücel Çipli, Albay Necmi Yıldırım, Üsteğmen Alper Eylem Ersoy, Üsteğmen Burak Çetin, Yüzbaşı Esin Tolga Uçar’ı tahliye etti. Sanıkların tahliye gerekçesi olarak ‘atılı suçların bir kısmının vasfının değişme ihtimali ve tutuklu kaldıkları süre’ gösterildi. Mahkeme, tutuklu sanıklar İbrahim Sezer, Tamer Zorlubaş, Zeki Mesten, Mehmet Seyfettin Alevcan, Deniz Mehmet Irak ve Ekrem Saltuk Baysal’ın ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Soruşturma sırasında şikayetçi olan Balyoz davası tutuklu sanığı Tümamiral Mücahit Şişlioğlu’nun şikayetinden vazgeçtiğini belirten mahkeme, önümüzdeki celsede tanık olarak ifadesinin alınması için duruşmada hazır edilmesini istedi.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme