AİHM: Ergenekon Diye Bir Örgüt Var

Hukuk
Ergenekon’dan tutuklananların tutuklanma sebepleri meşru. Kararda, Türk yargısının adil yargılama hakkını ihlal etmediği belirtiliyor. Yargılama sürecinin uzun olduğu gerekçesiyle yapılan şikaye...
EMOJİLE

Ergenekon’dan tutuklananların tutuklanma sebepleri meşru. Kararda, Türk yargısının adil yargılama hakkını ihlal etmediği belirtiliyor. Yargılama sürecinin uzun olduğu gerekçesiyle yapılan şikayette reddediliyor. Bundan sonra gelecek bütün Ergenekon davalarının kaderini bu ara karardaki içtihat belirleyecek. AİHM’nin de Ergenekon’la ilgili ilk resmi değerlendirme niteliğini taşıyor. Karar bundan sonraki bütün Ergenekon davaları için referans teşkil edecek.
 
Tuncay Özkan, gözaltı ve tutukluluk süresinde, AİHM’nin, yakalanan her kişiye, yakalama nedenleri ve kendisine yöneltilen her türlü suçlamanın en kısa zamanda bildirileceğine, hangi hallerde tutuklanacağına, makul süre içinde yargılanacağına ve hiç kimsenin, işkenceye, insanlık dışı ya da onur kırıcı ceza veya işlemlere tabi tutulamayacağına" ilişkin maddelerinin ihlal edildiği öne sürmüştü.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme