12 Eylül davasında yeni gelişme

Hukuk
12 Eylül davasını gören Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın üniversite hastanelerine sevk edilmesine, gerektiğinde doktor ve sağlık ekipmanıyla mahkemeye gelerek ...
EMOJİLE

12 Eylül davasını gören Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın üniversite hastanelerine sevk edilmesine, gerektiğinde doktor ve sağlık ekipmanıyla mahkemeye gelerek ifade vermeleri durumunda hayati tehlikeyle sonuçlanacak bir durumun oluşup oluşmayacağına ilişkin rapor alınmasına karar verdi.

12 Eylül davasının 5. celsesi, ara kararların açıklanmasıyla tamamlandı.

Mahkeme, ”Evren ve Şahinkaya’nın bulundukları illerdeki en yakın üniversite hastanelerine sevk edilmelerinin sağlanmasına, Adli Tıp Kurumu’nun daha önceki yazıları doğrultusunda ve ilgili sağlık kurulunca gerekli görülen tetkik ve raporların aldırılmasının ardından üniversite hastanesinin sağlık kurullarınca bu tetkik ve raporların incelenmesine, gerektiğinde doktor ve sağlık ekipmanıyla mahkemeye gelerek-getirtilerek ifade vermeleri durumunda sağlıkları yönünden hayati tehlikeyle sonuçlanacak bir durum oluşup oluşmayacağı konusunda rapor istenmesine” karar verdi.

Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin, ara verilmeden önce, Adli Tıp Kurumu’nun verdiği rapora göre sanıkların ifadelerinin sesli ve görüntülü iletişim teknolojisiyle alınmasını talep etmişti.

Duruşma, 14 Eylül 2012 saat 14.00’e ertelendi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme