1 doları ‘gelin arabasından’ almış!..

Hukuk
Erzurum‘da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen eski öğretmen Bilgihan Aksan’ın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan y...
EMOJİLE

Erzurum‘da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen eski öğretmen Bilgihan Aksan’ın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yargılanmasına başlandı.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Bilgihan Aksan ile avukatı Volkan Morkoç katıldı.

Kimlik tespitinin yapılması ve iddianamenin okunmasının ardından sanığın savunmasına geçildi.

Sanık Aksan, savunmasında, Bank Asya’da yaklaşık 15 yıldır hesabının bulunduğunu, faizsiz banka olduğu için bu bankayı tercih ettiğini söyledi.

Bank Asya’nın faizsiz olmasından dolayı diğer bankaları tercih etmediğini belirten Aksan, “17-25 Aralık sürecinden sonra da hiç para yatırmadım. Bankada altın hesabı açtırmadım, bireysel emeklilik yaptırmadım ve kredi kartını bile kullanmadım. Hesabımı da 2016 başlarında kapattım.” dedi.

“1 dolar gelin arabasından dağıtıldı” iddiası

Bilgihan Aksan, polisin araması sırasında evinde ele geçirilen “1 dolar”ın kızına ait olduğu ileri sürdü.

Aksan, söz konusu 1 doların bir özelliği olmadığını savunarak, “Evimde ele geçirilen para kızıma ait. Bu para kızımın dayısının düğününde gelin arabasından dağıtıldı. Bu paranın herhangi bir özelliği yoktur. Piyasadan alınmış sıradan paradır.” ifadelerini kullandı.