Yerli ‘yüz tanıma sistemi’ Berlin’e damgayı vurdu

Şirketler
Almanya’nın başkenti Berlin’de 20’ncisi düzenlenen ”Avrupa Polis Kongresi ve Fuarı”, güvenlik sektöründeki son teknolojileri profesyonel kullanıcılarla buluşturdu. Sınır ...
EMOJİLE

Almanya’nın başkenti Berlin’de 20’ncisi düzenlenen ”Avrupa Polis Kongresi ve Fuarı”, güvenlik sektöründeki son teknolojileri profesyonel kullanıcılarla buluşturdu.

Sınır güvenliği ve küresel terör sorunlarına ilişkin çözüm önerileri de 20 ülkeden bin 500’e yakın gizli servis elemanı, sınır polisi ve devlet yetkilisinin katıldığı fuarda anlatıldı.

Türk mühendislerin eseri olan ve en gelişmiş yüz tanıma sistemi de bu yıl fuarda sergileniyor. Türk şirketinin geliştirdiği ‘yüz tanıma’ teknolojisi sayesinde güvenlik daha da ileri bir noktaya taşındı.

Yeni geliştirilen yüz tanıma teknolojisi güvenlik alanında bugüne kadar kullanılan teknolojilerde yeni bir dönem başlatıyor.

Sistem gelişmiş bir yüz analiz özelliğine sahip. ‘Cinsiyet’, ‘yaş’ ya da ‘grup halinde bulunma gibi farklı kriterlere göre tarama yababiliyor. Veri tabanında bulunmayan yüzleri en yakın sonuca ulaşarak tespit ediyor.

Türk firmasının geliştirdiği teknoloji, halka açık ya da özel alanlarda sistem kameraları tarafından tespit edilen her yüzü kayıt altına alabiliyor.

Canlı görüntü üzerinden, veri bankasından ya da kullanıcı tarafından yüklenen görüntüler üzerinden gerçek zamanlı sorgulama yapabilen sistem aranan kişileri yüksek doğruluk oranıyla tespit ediyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme