İTO’da yeni başkan sinyali

Reel Sektör
Yeni logolarla yapılan rozet töreni bir başka değişimin de sinyalini verdi. Yeniden adaylık düşünmeyen Murat Yalçıntaş, ilk rozeti en güçlü başkan adayı İbrahim Çağlar’a taktı. İstanbul Ticaret ...
EMOJİLE

Yeni logolarla yapılan rozet töreni bir başka değişimin de sinyalini verdi.

Yeniden adaylık düşünmeyen Murat Yalçıntaş, ilk rozeti en güçlü başkan adayı İbrahim Çağlar’a taktı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) yarım asırlık logosunu değiştirdi. Seçimlere birkaç hafta kala yaşanan bu değişim, bir başka değişime daha işaret etti. Yeni logolarla yapılan rozet töreni, başkanlığın da adeta devir teslim havasına dönüştü.

Tören sırasında tekrar aday olmayacağını açıklayan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, ‘yeni logolu ilk rozeti’ başkan adayları arasında ismi geçen İbrahim Çağlar’a taktı.

İbrahim Çağlar’ın MÜSİAD’ın danışma kurulunda uzlaştığı isim olduğu için, seçimlerde en güçlü isim olarak öne çıktığı belirtiliyor. Toplantı sonrası Star’ın sorularını yanıtlayan Yalçıntaş, yeni isimlerin görevi devralmasının daha doğru olduğunu kaydederek, yeniden başkan olmayı arzu etmediğini belirtti.

Kurumlarda devamlılığın esas olduğunu vurgulayan Yalçıntaş "Bu bir bayrak yarışıdır, ben 8 sene bu bayrağı taşıdım ve şimdi bu bayrağı bu görevi benden daha iyi yapacağına inandığım bir arkadaşa teslim etmeyi çok arzu ediyorum" dedi. Bundan sonraki dönemde işlerine devam etmeyi planladığını kaydeden Yalçıntaş, üretim planlaması üzerine doktorasını tamamladığını hatırlatarak, en büyük isteğinin üniversitede ders vermek olduğunu söyledi.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme