Türkiye ‘Erasmus’ta Avrupa 3.sü

Yurtdışı Eğitim
  Türkiye, Erasmus’ta bütçe büyüklüğü ve yararlanıcı sayısı bakımından 33 Avrupa ülkesi arasında 3. sıraya yükseldi.   Ulusal Ajans Başkanı Musa Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamad...
EMOJİLE

 

Türkiye, Erasmus’ta bütçe büyüklüğü ve yararlanıcı sayısı bakımından 33 Avrupa ülkesi arasında 3. sıraya yükseldi.
 
Ulusal Ajans Başkanı Musa Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erasmus’un bütçe büyüklüğü ve üniversitelere hitap etmesi nedeniyle AB Eğitim ve Gençlik Programları arasında en büyüğü ve en iyi bilineni olduğunu söyledi.

Erasmus’un 25 yıllık bir geçmişi olduğunu belirten Ceylan, Türkiye’nin ise bu programa 2004 yılında katıldığını ifade etti. Türkiye’nin 8 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen gerek bütçe büyüklüğü gerekse yararlanıcı sayısı bakımından programa katılan 33 Avrupa ülkesinden Almanya ve Fransa’nın ardından 3. sıraya yükseldiğini dile getiren Ceylan, bu ülkelerin aynı zamanda AB’nin köklü ve kurucu ülkeleri olduğunu da anımsattı.

Erasmus’un ağırlıklı olarak öğrenci değişimi olarak bilinse de bununla sınırlı olmadığını anlatan Ceylan, üniversitelerin akademik ve idari personelinin de bu programdan yararlandığının altını çizdi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme