Sahte diplomayla 20 yıl öğretmenlik yaptı

Yurtdışı Eğitim
Alman “Bild” gazetesinin haberine göre, 50 yaşındaki Maut M. hazırladığı sahte diplomayla 1991 yılında Wolgast şehrinde öğretmenliğe başladı.  Sahte diplomasındaki “uzmanlıkR...
EMOJİLE

Alman “Bild” gazetesinin haberine göre, 50 yaşındaki Maut M. hazırladığı sahte diplomayla 1991 yılında Wolgast şehrinde öğretmenliğe başladı. 

Sahte diplomasındaki “uzmanlık” ve “Almanca” bölümlerindeki notları “çok iyi” olarak gösteren Maut M’nin yaptığı imla hataları bakanlık yetkilileri tarafından da fark edilmedi.

En son öğretmenlik yaptığı Mölln şehrindeki öğrenciler tarafından yetersiz kalmasından dolayı şikayet edilen Maut M, sahte diplomayla çalıştığı anlaşılınca yargılandı.

Mahkemenin verdiği 2 yıl hapis cezası tecil edilen Maut M’nin en son öğretmenlik yaptığı Mölln şehrinde kazandığı  221 bin avronun 133 binlik kısmını aylık 50 avro taksitler halinde geri ödemesine karar verildi.

Öte yandan, mahkemede yargılandığı esnada Maut M’nin Schwerin şehrindeki bir okula öğretmen olarak başvurdu ve başvurusunun kabul edildiği öğrenildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme