Karadağ’da Fatih Medresesi’nin mezuniyet sevinci

Yurtdışı Eğitim
Başkent Podgoritsa yakınlarındaki Tuzi’de bulunan medresenin mezunları için Budo Tomoviç Kültür Merkezi’nde düzenlenen diploma törenine, Karadağ’ın Boşnak asıllı Başbakan Yardımcısı ...
EMOJİLE

Başkent Podgoritsa yakınlarındaki Tuzi’de bulunan medresenin mezunları için Budo Tomoviç Kültür Merkezi’nde düzenlenen diploma törenine, Karadağ’ın Boşnak asıllı Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç, Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Feyziç, Türkiye’nin Podgoritsa Büyükelçisi Mehmet Niyazi Tanılır, çok sayıda yetkili ve mezunların aileleri katıldı.

Mehmet Fatih Medresesi Müdürü Rahman Kaçar, törendeki konuşmasında, Karadağ İslam Birliği’nin bugün 29 genç daha kazandığına işaret ederek, mezun olan öğrencilerin, eğitimleri boyunca kendilerine yardım eden herkese minnettar olmaları gerektiğini söyledi.

Kaçar, “Bu yolda size yardım edenleri hiçbir zaman unutmayın. Anne ve babanızın sizin için gösterdiği çabayı unutmayın” ifadesini kullandı.

Karadağ İslam Birliği Başkanı Feyziç de Mehmed Fatih Medresesi’nin Karadağ Müslümanları için hiç olmadığı kadar önemli olduğunu belirterek, “Bu medrese, iki ülke sayesinde bugün burada bulunuyor. Bunlar, medresenin inşasını gerçekleştiren Karadağ ve Türkiye’dir” dedi.

Son mezunlarını 1912 yılında veren ve 2008’de TİKA tarafından yeniden yaptırıldıktan sonra eğitime başlayan Mehmet Fatih Medresesi’nden bu yıl 29 öğrenci mezun oldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme