IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları Tamamlandı

Yurtdışı Eğitim
Türkiye’nin en önemli yurt dışı eğitim fuarlarından IEFT İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara ve Eskişehir’deki fuarlarını tamamladı. UNESCO verilerine göre dünya genelinde 3 milyon&rsq...
EMOJİLE

Türkiye’nin en önemli yurt dışı eğitim fuarlarından IEFT İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara ve Eskişehir’deki fuarlarını tamamladı.

UNESCO verilerine göre dünya genelinde 3 milyon’un üzerinde öğrenci kendi ülkesi dışında başka bir ülkede eğitim alıyor. Tahminlere göre 2020 yılında yıllık yabancı öğrenci sayısının 8 milyon’u geçmesi bekleniyor. Türkiye’den de çok ciddi sayıda öğrenci yurtdışında eğitimi tercih ediyor. Yurtdışında eğitim yapan Türk öğrenci sayısı yılda 100 bin kişiyi buluyor.

Her yıl Ekim ve Mart aylarında çok sayıda yurtdışı üniversite ve kolejin katılımıyla düzenlenen IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) 10. Yılında 20. kez kapılarını 8 Ekim 2011’de İstanbul’da açtı. Fuarların devamı ise Bursa,İzmir, Antalya, Ankara, Eskişehir illerinde gerçekleştirildi.  25 ülkeden toplam 150 eğitim kurumunun biraraya geldiği fuarlarda Türk öğrenciler bu yıla özel fırsatlardan da yararlandı.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme