Cambridge ve Oxford’a Rakip Geliyor

Yurtdışı Eğitim
İngiltere’nin en ünlü akademisyenlerinden bazıları, dünyaca ünlü Oxford ve Cambridge üniversitelerine rakip olacak yeni bir özel üniversite hazırlığında… Sunday Times gazetesinin manşet ha...
EMOJİLE

İngiltere’nin en ünlü akademisyenlerinden bazıları, dünyaca ünlü Oxford ve Cambridge üniversitelerine rakip olacak yeni bir özel üniversite hazırlığında…

Sunday Times gazetesinin manşet haberlerinden biri ise İngiltere’nin en ünlü akademisyenlerinden bazılarının, dünyaca ünlü Oxford ve Cambridge üniversitelerine rakip olacak yeni bir özel üniversite hazırlığına giriştiklerini aktarıyor.

Öğrencilerden yılda 18 bin sterlin alması planlanan üniversite için kimliği gizli tutulan yatırımcıların milyarlarca dolar para verdikleri ve üniversitenin, Amerika’nın saygın, liberal sanat kolejleri model alınarak oluşturduluğu belirtiliyor.

Oxbridge, Oxford ve Cambridge üniversitesinde eğitim görenleri tanımlamak için genellikle kullanılan bir ifade.

Bu üniversitelerde yaygın uygulamalardan biri de öğrenciyle akademisyenin bire bir görüşmeler yapması.

Ancak son yıllarda kesinti planları kapsamında bu tür görüşmelerin sayısının azaldığı biliniyor.

Sunday Times, kurulacak yeni üniversitede 14 yıldız profesörün görev yapacağını ve haftada en az bir kez, bire bir görüşme adetinin geliştirileceğini vurguladı.

Londra’nın merkezinde Bloomsbury semtinde açılacak olan New College of the Humanities – Yeni Beşeri Bilimler Koleji, gelecek aydan itibaren başvuruları kabul etmeye başlayacak.

Üç yıllık ilk lisans programını ise 2012 yılının Ağustos ayında başlatacak.

BBC

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme