Avrupa’da eğitim sistemi nasıldır?

Yurtdışı Eğitim
Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok insanın ilk tercihi Avrupa ülkeleri oluyor. Bunun sebepleri kişisel olarak değişkenlik göstermekle birlikte; yakınlığı ve kültürü herkes için geçerli ana sebe...
EMOJİLE

Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok insanın ilk tercihi Avrupa ülkeleri oluyor. Bunun sebepleri kişisel olarak değişkenlik göstermekle birlikte; yakınlığı ve kültürü herkes için geçerli ana sebeplerden ikisi diyebiliriz.

Peki, Avrupa’nın eğitim sistemi hakkında neler biliyorsunuz?

Avrupa’da eğitim sistemi nasıldır?

Neden Avrupa’daki okullar tercih edilmelidir?

Kısaca, soruları yanıtlayalım:

Sistematik bir eğitim düzeni

Avrupa, Amerika ve Kanada’ya göre daha sistematik bir düzene sahiptir. Disiplinli ve doğru bir eğitim alacağınıza emin olabilirsiniz. Ama hangi bölümde ve hangi okulda okuyacağınıza göre durum değişebilir.

Dil bilgisi önemli bir detay

İngilizce, dünya çapında bir geçerliliğe sahip olsa da Avrupa ülkelerinin her biri, kendi ana dilinin bilinmesini istemektedir. Eğitim dili çoğunlukla ana dil olduğundan, gideceğiniz ülkenin diline asgari şekilde hakim olmalısınız. Bunun için de her ülkenin seviye tespit sınavı vardır. Almanca için DSH, İtalyanca için CILS, Fransızca için DELF/DALF ve İspanyolca için DELE sınavlarından belli bir puan almanız gerekir.

Doğru ülkeyi seçmeye özen gösterin

Mühendislik eğitimi alacak olan birinin Almanya’ya, pastacılık okuyacak olan birinin Fransa’ya ya da tasarım okumak isteyen birinin İtalya’ya gitmesi gerektiği gibi durumlar vardır. Ayrıca iyi olan okullar her bölümde iyi değildir. Bunları göz önünde bulundurarak doğru ülkeyi seçmek gerekli. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi http://www.york.com.tr/ blog kısmında bulabilirsiniz.

Avrupa’nın farklı bölgeleri de tercih ediliyor

Avrupa’da eğitim almak isteyen ancak kısıtlı bütçeye sahip olan kişiler; ya okulla birlikte çalışıyor ya da Estonya gibi daha ekonomik ülkeleri tercih edebiliyorlar. Gidenler de sonuçlarda oldukça memnun.

Okul seçenekleri geniş

Devlet okullarının varlığı, eğitim bütçelerinin olağan düzeyde olmasını sağlıyor. Amerika’da tüm okulların özel olmasıyla kıyaslanınca, Avrupa daha cazip geliyor. Ayrıca, ülkemizdeki özel okulların fiyatlarıyla kıyaslanınca da arada büyük bir fark oluşmuyor. Bu yüzden de Avrupa ilk tercihlerden biri.

Eğitim almak istediğiniz bölüm için en ideal olan ülkeyi seçerek harika bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz. İyi bir kariyerin temellerini atmak adına alınacak olan bu eğitim sürecinde profesyonel bir destek almanız da işleri kolaylaştıracaktır.

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı , alanında en iyi danışman firmalardan biri. Kararlarınızın doğru olması ve mutlu bir eğitim hayatınızın olması için sizi, sizin kadar düşünüyor. Daha detaylı bilgi ve destek almak için firmayla iletişim kurabilirsiniz.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme