370 bin öğrenci Erasmus eğitimi aldı

Yurtdışı Eğitim
Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantınını açılış konuşmasını yapan Ulusal Ajans (UA) Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan, “Erasmus +” projesi ile ilgili bilgi verd...
EMOJİLE

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantınını açılış konuşmasını yapan Ulusal Ajans (UA) Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan, “Erasmus +” projesi ile ilgili bilgi verdi. Erasmus Eğitim ve Staj Programı kapsamında son 10 yılda 370 bin kişinin Avrupa ülkelerinde eğitim gördüğünü söyleyen Özcan, sistemden daha fazla kişinin faydalanmasını amaçladıklarını ifade etti.

Türkiye’nin Erasmus fonunu kullanan Avrupa ülkeleri arasında Almanya ve Fransa’dan sonra üçün sırada yer aldığını kaydeden Özcan, “Erasmus eğitim ve staj programlarından artık herkes faydalanabilir. Program kapsamında daha fazla kişiyi Avrupa ülkelerine göndermeyi amaçlıyoruz. Son on yılda 102 bin proje başvurusu oldu, 25 bin projeye yaklaşık 26 milyon avro mali destek sağlandı” dedi.

Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ise Erasmus Eğitim ve Staj programlarının önemine değinerek, “UA ülkemizin kültürel zenginliklerini tanıtımına önemli katkı sağlıyor. İlimizde daha fazla kişinin bu programlardan faydalanmasını istiyoruz” diye konuştu. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme