YKS başvuruları başladı

Sınavlar
2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na başvurular 4 Şubat-2 Mart tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, bu yıl ilk defa e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Adaylar başvurularını, elektronik ...
EMOJİLE

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na başvurular 4 Şubat-2 Mart tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, bu yıl ilk defa e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabilecek.
İsteyen adaylar bu yıl ilk defa e-Devlet üzerinden de sınava başvuru yapabilecek. YKS başvuru ücreti ise her bir oturum için 90 TL olarak belirlendi.
Sınava ilişkin ayrıntılı bilgiye, http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan 2021-YKS Kılavuzu’nda ulaşabilirsiniz.. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.
2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (2021-YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 26 Haziran’da, ikinci oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile üçüncü oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme