Ortaöğretim

TEOG’da nakil işlemleri, TEOG’da boş kontenjanlar

TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından istediği liseye yerleşemeyen öğrencileri nakil telaşı sardı. 17 Ağustos Pazartesi günü başlayan nakiller, 21 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek. Bu süre içerisinde öğrenciler istedikleri 3..

TEOG’da nakil işlemleri, TEOG’da boş kontenjanlar

TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından istediği liseye yerleşemeyen öğrencileri nakil telaşı sardı. 17 Ağustos Pazartesi günü başlayan nakiller, 21 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek. Bu süre içerisinde öğrenciler istedikleri 3 okulu nakil tercihlerinde yazabilecekler.

Nakil başvurusunda bulunacak öğrenciler Google’da; “TEOG boş kontenjanlar, “nakiller nasıl yapılır?” gibi aramalarla nakil işlemlerinin nasıl yapılacağını öğrenmeye çalışıyorlar.

 

TEOG’ta Okulların Boş Kontenjan Listesi

TEOG’da okulların boş kontenjanlarını öğrenmek isteyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi olan sinavlar.meb.gov.tr/Kontenjan.aspx sitesi üzerinden bulundukları il, bulundukları ilçe ve yerleşmek istedikleri liseyi seçerek boş kontenjanları öğrenebilecekler.

 1. Ankara TEOG boş kontenjanları Teog taban puanları
 2. İstanbul TEOG boş kontenjanları Teog taban puanları
 3. İzmir TEOG boş kontenjanları Teog taban puanları
 4. Adana TEOG boş kontenjanları Teog taban puanları
 5. Trabzon TEOG boş kontenjanları Teog taban puanları

Bazı okullarda boş kontenjanın oldukça fazla olduğu görülürken, bazı okullarda da boş kontenjanın bulunmadığı dikkat çekiyor. Adayların bu yüzden boş kontenjanları araştırırken dikkatli olması gerekiyor. Yanlış il ve yanlış ilçenin seçildiği durumlarda aranılan okul listelerde çıkmıyor.

TEOG’da Nakil İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Öncelikle nakil başvuruların 17-21 Ağustos 2015 tarihinde yapılacağını ve adayların da bu süre içerisinde tercih yapmaları gerektiği hatırlatalım.

Peki nakiller nasıl yapılacak?

 1. TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. 
 2. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. 
 3. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. 
 4. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Öğrenciler tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır.  
 5. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.  Yerleştirmye esas nakil süreci 7 Eylül 2015 tarihinde sona erecektir. 
 6. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL