TEOG’da 2. nakil tercih dönemi

Ortaöğretim
Binlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG nakil yerleştirmeleri bugün Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde açıklandı. SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN Pek çok öğrenci istediği liselere yerleş...
EMOJİLE

Binlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG nakil yerleştirmeleri bugün Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde açıklandı.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Pek çok öğrenci istediği liselere yerleşirken bir kısım öğrenci de istediği bir liseye henüz yerleşebilmiş değil. İstedikleri liseye yerleşemeyen yeniden nakil başvurusunda bulunabilecekler.

İkinci Nakil Başvuruları 24 Ağustos’ta

İkinci dönem nakil başvuruları 24-28 Ağustos’ta alınacak, sonuçları ise 31 Ağustos’ta duyurulacak. Üçüncü dönem nakil başvuruları ise 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde yapılacak, sonuçları 7 Eylül’de açıklanacak.

Öğrenciler, bu süreler içerisinde yerleştirmeye esas nakil başvurusu için boş kontenjan şartı aranmaksızın 3 tercih yapacak ve tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğünden, boş kontenjan şartı aramaksızın yapıp onaylatabilecek. Yerleştirmeye esas nakil süreci 7 Eylül itibarıyla sona erecek.

Ayrıntılı bilgi için “http://odsgm.meb.gov.tr” adresinden Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’na ulaşılabilecek.

Açık Kontenjan Nasıl Oluşur?

Veli ve öğrencilerin tercih ve nakil başvurusunda bulunabilmeleri için tercih edebilecekleri okullarda kaç açık olduğunu görmeye ihtiyaçları var. Açık kontenjan oluşabilmesi için herhangi bir okula yerleştirilmiş öğrencinin herhangi başka bir okula geçmesi gerekiyor. Yerleştirilmiş öğrencilerden ne kadarı özel okullara, yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara veya Askeri Liselere geçerse o kadar açık kontenjan oluşacaktır. Aksi halde okul kontenjanlarında açık olması mümkün olmayacaktır.

Anadolu Liselerinde Boş Kontenjan Az Olabilir

Bu yıl özel okulların kayıtlarının erkene alınmış olması ve özel okullara kayıt yaptıran öğrencilerin tercih sistemine girememeleri nedeni ile Anadolu liselerinde açık kontenjan olma ihtimali oldukça düşüktür.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme