Ortaöğretim

SBS’de son kez ek yerleştirme fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alan liselerde boş kalan kontenjanlar için son kez ek yerleştirme yapacak. Sınavla öğrenci alan liselerdeki boş kalan kontenjanlar için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla..

SBS’de son kez ek yerleştirme fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alan liselerde boş kalan kontenjanlar için son kez ek yerleştirme yapacak.

Sınavla öğrenci alan liselerdeki boş kalan kontenjanlar için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla son kez ek yerleştirme yapılacak.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Avcı, Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi ile öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında boş kalan kontenjanlara son defa olmak üzere, ek yerleştirme yapılması talimatı verdi.

Bakanlık, bu okullara Eylül ayı içinde öğrencilerden yeni tercih alarak ek yerleştirme yapmıştı. Son kez yapılacak ek yerleştirme için ise yeniden başvuru alınmayacak.Yedek liste üzerinden öğrencilerin okullara yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecek.

Liselerdeki nakil işlemlerinin sonuçlanmasının ardından boş kalan kontenjanlar belirlenecek. Buna göre yapılacak ek yerleştirmenin 4 Ekim Cuma günü sonuçlandırılması planlanıyor. Bakanlığın konuya ilişkin detaylı açıklamayı yarın yapması bekleniyor.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL