SBS yedek yerleştirme sonuçları açıklandı

Ortaöğretim
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından SBS 2012 yedek kayıt yerleştime sonuçlarına ilişkin daha önceden bir açıklama yapılmıştı. MEB bugün 2012 SBS yedek kayıt yerleştirme sonuçlarını bugün açıkladı. Milli...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından SBS 2012 yedek kayıt yerleştime sonuçlarına ilişkin daha önceden bir açıklama yapılmıştı. MEB bugün 2012 SBS yedek kayıt yerleştirme sonuçlarını bugün açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2012 SBS yedek kayıt yerleştime sonuçlarına ilişkin olarak şu açıklama yapılmıştı:

Yedek Kayıt Dönemi:

Orta Öğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Kontenjan ve Öğrenci Yedek Kayıt Sonuçları İçin Tıklayınız!

"Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 03 Eylül 2012 saat 08.00’den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00’ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybederler.

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00’ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00’ye kadar devam edecektir.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer."

SBS’de yedek sırasını bekleyecekler dikkat! haberini okumak için tıklayın!

Eğitimajansı.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme