Öğretmen Lisesinin Özeli Açıldı

Ortaöğretim
Anadolu Öğretmen Liseleri öğrencilere, öğretmenlik mesleğini sevdirmek, öğretmenlik mesleğinin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum ve davranışları kazandırmak, orta öğretim düzeyinde ortak bir genel kül...
EMOJİLE

Anadolu Öğretmen Liseleri öğrencilere, öğretmenlik mesleğini sevdirmek, öğretmenlik mesleğinin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum ve davranışları kazandırmak, orta öğretim düzeyinde ortak bir genel kültür vermek, dünyadaki gelişme ve değişmeleri izleyebilecek düzeyde yabancı dil öğrenmelerini sağlamak gibi amaçlarla kurulmuş okullar.

Türkiye’nin ilk özel öğretmen lisesini açarak eğitime katkıda bulunmayı planlayan Özel Aka Okulları’nın Kampüs Müdürü Türkel Çaylı’nın verdiği bilgiye göre, bu eğitim ve öğretim yılında öğrenci almaya başlayan Özel Aka Anadolu Öğretmen Lisesi’ne kayıtlar devam ediyor.

Anadolu öğretmen liseleri öğretmen yetiştiren yükseköğretim kurumlarına öğrenci hazırlayan, belirli bir seviyede yabancı dil öğreten kurumlar olmakla birlikte mezun olan öğrenciler istedikleri takdirde öğretmenlik dışındaki alan ve bölümleri de hiçbir kısıtlama olmadan rahatlıkla kazanabiliyor.

Anadolu öğretmen lisesi mezunları, öğretmenlik bölümlerinde ek puan almakla birlikte tıp, mühendislik, hukuk gibi bölümlere rahatlıkla yerleşebiliyor. Çünkü puan kayıpları olmuyor.

Türkel Çaylı’nın verdiği bilgiye göre İlk 5 tercihini Eğitim Fakültesi olarak yapan Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu öğrencileri bu okulları kazanmaları durumunda devlet bursu ile üniversite okumaları mümkün.

Bu eğitim öğretim yılında açılan Özel Aka Öğretmen Lisesi’ne öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösteriyor.

Öğretmen liseleri, TC vatandaşı, ilköğretim okulunu bitirmiş, ilköğretimde okurken altıncı, yedinci ve sekizinci sınıflarında sınıf tekrar yapmamış tüm öğrencilere kapısını açıyor.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme